Dzień przed organizowanym przez Platformę Obywatelską „Marszem Wolności” Prawo i Sprawiedliwość apeluje do największej partii opozycyjnej, by przedstawiła swój program.

– Dzisiejsza opozycja nie ma nic do zaoferowania. Nie przedstawili oni Polakom żadnej oferty, nie mają programu i składają tylko mgliste deklaracje – powiedziała Rzecznik PiS Beata Mazurek podczas konferencji prasowej.

Dodała, że Platforma Obywatelska zajmuje się wyłącznie krytyką Prawa i Sprawiedliwości. Skierowała więc cztery pytania do polityków PO: czy Platforma podwyższy Polakom wiek emerytalny i do ilu lat, czy ograniczy lub zlikwiduje program 500 plus, a także, czy PO podtrzymuje deklarację likwidacji IPN i CBA oraz czy zgodzi się na przyjęcie emigrantów.

– Jeśli PO jest odważną partią, powinna odpowiedzieć na kilka ważnych pytań, jakie zadaje jej dzisiaj PiS – oznajmiła.

Rzecznik podkreśliła także, że PiS konsekwentnie realizuje program zaproponowany Polakom podczas kampanii wyborczej i dodała, że krytyka rządu powinna wiązać się z przedstawieniem własnych konkretnych propozycji. Stwierdziła, że politycy PO realizują scenariusz „by być totalną opozycją”.

źródło: pis.org.pl/ IAR

fot. Facebook