W związku z dużym zainteresowaniem opinii publicznej publikacją na stronie internetowej Komendy Stołecznej Policji wizerunków osób uczestniczących w protestach w dniach 16/17 grudnia 2016 r. w Warszawie przed siedzibą Sejmu, policja informuje, że:

Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Stołecznej Policji pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie wykonuje czynności w ramach śledztwa (sygn. akt PO 1.205.2016) w sprawie wydarzeń związanych z naruszeniami porządku prawnego w dniach 16/17 grudnia 2016 roku przed gmachem Sejmu RP w Warszawie przy ul. Wiejskiej 4/6/8.

5 stycznia 2017 r. prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prowadzący powyższe postępowanie polecił opublikowanie na stronie internetowej komendy stołecznej komunikatu, w którym zostaną zamieszczone wizerunki trzech n/n osób biorących udział w zdarzeniach mających miejsce na terenie Warszawy w dniach 16/17 grudnia 2016 r. przed gmachem Sejmu RP.

17 stycznia 2017 r. prokurator prowadzący postępowanie w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Warszawie wskazał funkcjonariuszom do publikacji wizerunki kolejnych osób. Jednocześnie prokurator oświadczył, że wizerunki te mają być niezwłocznie opublikowane. Przekazał także funkcjonariuszom wytyczne odnośnie dalszych czynnych procesowych.

Należy nadmienić, że publikacje wizerunków osób mogących mieć związek z wydarzeniami zaistniałymi na terenie Warszawy, w celu ustalenia ich tożsamości i uzyskania informacji mogących pomóc w jak najdokładniejszym wyjaśnieniu okoliczności danego zdarzenia miały miejsce wcześniej i takie publikacje można znaleźć chociażby w Internecie.

Jeżeli chodzi o same zbiegowiska np. w listopadzie 2012 roku publikowano wizerunki kilku osób w związku z postępowaniem dotyczącym udziału w zbiegowisku w dniu 11 listopada 2012 r. Pod koniec maja 2011 roku publikowano zdjęcia 30 osób, podejrzewanych o udział w zamieszkach na bydgoskim stadionie Zawiszy 3 maja. Publikowane były również wizerunki osób mogących mieć związek z atakiem na pasażera tramwaju do którego doszło we wrześniu br. i innych spraw.

Wizerunki wszystkich osób można zobaczyć TUTAJ

źródło: KSP

Zobacz również: