Światowa premiera „Layers of Fear: Solitude”, pierwszej polskiej gry na platformę Google Daydream już 8 grudnia. Gra jest jedną z kilkunastu dostępnych obecnie na nową platformę VR, jedną z najlepiej wyglądających produkcji na systemy VR oraz jedynym horrorem na Google Daydream. Ta pozycja w znaczący sposób umacnia Bloober Team jako kluczowego twórcę horrorów psychologicznych.

Layers of Fear, w którego zagrało już blisko pół miliona graczy, jest wymieniany przez czołowe magazyny piszące o VR jako jeden z najważniejszych tytułów na Google Daydream. Gra zdaniem beta testerów jest jedną z najlepiej wyglądających pozycji na systemy VR uwzględniając te stacjonarne – podkreśla Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

„Layers of Fear: Solitude” to jak na razie najważniejszy horror psychologiczny dostępny na systemy VR. Realizacja tego projektu pozycjonuje Bloober Team jako jednego z najważniejszych producentów horroru psychologicznego na świecie, co jest zgodne z długoterminową strategią firmy. –Realizacja „Layers of Fear: Solitude”  to również awans firmy w oczach partnerów biznesowych. Spółka otrzymała już kilkanaście ofert współpracy od firm zainteresowanych tworzeniem projektów VR –tłumaczy prezes.

Premiera Google Daydream miała miejsce 10 listopada. „Layers of Fear: Solitude” pojawi się w tzw. oknie startowym, czyli będzie jedną z kilkunastu gier dostępnych na nową platformę. Spośród konkurencji wyróżnia ją najbardziej zaawansowana grafika i jakość oraz to, że jest jedyną w swoim gatunku. Zdaniem ekspertów horrory to jeden z gatunków, który ma największe szanse na sukces w technologii VR. Intensywność doznań w połączeniu z tematyką może przesądzać o powodzeniu gry. Przez najbliższe kilka miesięcy „Layers of Fear: Solitude” będzie miał szeroko zakrojoną kampanię promocyjną wspieraną przez Google. – „Layers of Fear: Solitude”to dodatkowe, nieplanowane źródło przychodów. Wpływy ze sprzedaży będą rozliczane kwartalnie, ale ważne jest to, że  spółka będzie partycypować w zyskach już od pierwszej sprzedanej kopii–zapowiada Piotr Babieno.

Analitycy przewidują, że do końca Q1 2017 roku nabywców znajdzie 450 tys. urządzeń wyprzedzając zarówno Oculus Rift jak i HTC Vive. W 2020 liczba użytkowników ma wzrosnąć do 20 milionów.

Zobacz również: