Klasyka nie wychodzi z mody – jak dobrać armaturę do wnętrz w stylu klasycznym

Elegancja, harmonia i ponadczasowość to główne zalety aranżacji w stylu klasycznym. Nawiązują one do najlepszych, tradycyjnych wzorców, a jednocześnie doskonale odpowiadają na potrzeby współczesnych mieszkańców. Kluczem do sukcesu jest tu dobór odpowiednich elementów wyposażenia, w tym również armatury. Monika Wojdak, Product Manager firmy Invena, podpowiada czym kierować się przy doborze baterii do klasycznych wnętrz.

W projektowaniu wnętrz bez przerwy pojawiają się nowe trendy i tendencje. Jest jednak styl, który cieszy się niesłabnącym powodzeniem od dawna – styl klasyczny. W aranżacji wnętrz, podobnie jak w modzie, to właśnie klasyka jest ponadczasowa. Możemy mieć pewność, że pomieszczenia tak wykończone będą doskonale wyglądały zarówno dziś, jak i za kilka lat. Ma to szczególne znaczenie w przypadku takich miejsc, jak łazienki czy kuchnie, gdzie ich wyposażenie montowane jest na stałe i nie zmienia się go zbyt często – mówi Monika Wojdak z firmy Invena.

Łazienka z klasą

Styl klasyczny jest kwintesencją elegancji i dobrego smaku. Takie wnętrza mają charakter luksusowy, ale nie epatują bogactwem czy przesadną ozdobnością. Szyk bowiem idzie tu w parze z prostotą i umiarem. Podstawą dobrego wrażenia, jakie robią pomieszczenia urządzone w stylu klasycznym, jest wysoka jakość – podkreśla Monika Wojdak, Product Manager firmy Invena. Doskonale sprawdzają się tu szlachetne materiały naturalne, takie jak kamień czy drewno. Wszystkie elementy wyposażenia, a więc w przypadku łazienki – meble, ceramika czy armatura – powinny być  w najlepszym gatunku – dodaje.

Klasyka jest mocno zakorzeniona w tradycji i czerpie inspiracje z historycznych wzorców. Pamiętać jednak należy o umiarze – takie aranżacje bazują na dobrze znanych formach, nie są jednak „przebrane” za wnętrza dawne. Ciekawie mogą wyglądać tu np. stylizowane meble, wolno stojąca wanna czy baterie łazienkowe retro, ale pod warunkiem, że będą umiejętnie wkomponowane w stonowane otoczenie – wyjaśnia ekspert firmy Invena. Armatura w stylu klasycznym swoim wyglądem nawiązuje do rozwiązań znanych z historii. Mogą to być dwuuchwytowe baterie ścienne lub stojące z charakterystycznymi pokrętłami, jakie w ofercie firmy Invena znajdziemy np. w serii Roma. Odwołania do tradycji nie oznaczają jednak dosłownego kopiowania historycznych form. Styl klasyczny świetnie łączy tradycję z nowoczesnością, dzięki czemu łazienka zyskuje uniwersalny charakter Nowoczesna interpretacja dawnych kształtów uwspółcześnia produkty i dodaje im świeżości. Świetnym przykładem takiego podejścia jest seria Purani Exe firmy Invena.

Kuchenne stylizacje

Aranżując wnętrza domu, warto zadbać o ich stylistyczną spójność. Stylowa łazienka czy elegancki, nawiązujący do tradycji salon powinny mieć swoją kontynuację także w kuchni. Zwłaszcza, że coraz częściej w otwartych przestrzeniach współczesnych domów pokój dzienny bezpośrednio łączy się z jadalnią i kuchnią.

Kuchnia w stylu klasycznym rządzi się tymi samymi prawami, co łazienka czy luksusowy salon kąpielowy. Tu również stawiamy przede wszystkim na harmonię, prostotę, najwyższą jakość i tradycyjne rozwiązania. Kolorystyka jest stonowana i najczęściej ogranicza się do bieli, czerni, różnych odcieni beżów, brązów lub szarości. Drewniane meble i kamienne blaty będą stanowiły idealne tło dla stylowych sprzętów i dodatków. Elegancką armaturę w stylu klasycznym znajdziemy również wśród baterii zlewozmywakowych – stwierdza Monika Wojdak z firmy Invena. Dobrą propozycję do takich kuchni stanowi np. dwuuchwytowa bateria Daysi. Pięknie wygięta obrotowa wylewka, stylowo wyprofilowany korpus oraz oryginalne metalowe pokrętła decydują o jej niepowtarzalnym charakterze.  Tego typu armatura będzie „kropką nad i” każdej klasycznej aranżacji.

Więcej informacji na temat produktów firmy Invena znaleźć można na stronie www.invena.pl

Zobacz również: