Już dziś nasi siatkarze rozpoczną zmagania w XIV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, który potrwa do 19 maja w TAURON Arenie Kraków. Rywalami naszej reprezentacji będą Belgia, Bułgaria i Serbia. Turniej będzie dla polskich siatkarzy próbą generalną przed walką o igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Nasza reprezentacja zagra wszystkie swoje mecze o godz. 20:30.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to największy i najbardziej prestiżowy towarzyski turniej siatkarski na świecie. W TAURON Arenie Kraków odbędzie się już po raz drugi (po raz pierwszy odbyła się w sierpniu 2014 r.).

W XIV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera udział wezmą reprezentacje: Polski, Belgii, Bułgarii i Serbii. Nasza reprezentacja zagra przed własną publicznością pierwszy raz od ośmiu miesięcy. Memoriał będzie jedną z zaledwie trzech okazji, aby zobaczyć podopiecznych Stephane’a Antigi w roli gospodarzy w tym roku.

Tuż po Memoriale reprezentacja Polski odleci do Tokio na Światowy Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich. – Będzie to ostatnia szansa na wywalczenie olimpijskich paszportów, dlatego wsparcie kibiców w TAURON Arenie Kraków tuż przed tym arcyważnymi pojedynkami może okazać się nieocenione dla morale naszej kadry – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

źródło: krakow.pl/ fundacjawagnera.pl

Zobacz również: