20-22 maja Międzynarodowe Targi Poznańskie zamienią się w centrum fitnessu. Już po raz 11 w Poznaniu odbędą się targi Fit-Expo, a towarzyszyć im będzie Międzynarodowa Konwencja Fitness EU4YA powered by tiguar oraz Forum Infrastruktury Sportowej Sport Invest. To szczególne wydarzenie dla miłośników aktywności fizycznej oraz osób zawodowo związanych z branżą fitness.

W ostatnich latach branża fitness rozwija się bardzo prężnie, ponieważ bycie fit staje się z roku na rok bardziej modne. Na targach Fit- Expo najbardziej liczące się firmy zaprezentują wszystkie nowości pojawiające się na tym rynku, zaczynając od sprzętu, na ubraniach sportowych kończąc. Zwiedzający będą mieli możliwość zrobienia zakupów na specjalnej giełdzie sportowej i skorzystania z wyjątkowych rabatów. Największą atrakcją będzie spotkanie z ikoną fitnessu Larissą Reis i innymi znanymi sportowcami Hubertem Kulczyńskim, Szymonem Ładą czy Emilem Kaleńskim oraz bloggerami. A także pokazy pole dance, czyli tańca na rurze, który wymaga wiele siły i wytrwałości, będzie można się o tym przekonać na własnej skórze.

Międzynarodowa Konwencja Fitness EU4YA powered by tiguar to wydarzenie, które od 10 lat towarzyszy targom Fit- Expo. Przeznaczone jest dla trenerów i instruktorów. Warsztaty prowadzone przez najlepsze szkoły fitness to świetna okazja do nabycia nowych umiejętności i zapoznania się z obowiązującymi trendami w prowadzeniu zajęć sportowych. Oprócz treningów, odbędą się wykłady teoretyczne. Osoby, które myślą o założeniu własnego fitness klubu będą mogły dowiedzieć się, jak pozyskać dofinansowanie od Unii Europejskiej. Na temat odpowiedniego sposobu odżywiania wypowie się dietetyk Jakub Mauricz. Udział w Konwencji jest wydarzeniem dodatkowo płatnym, nie wystarczy wejściówka na targi.

Pierwszy raz równolegle z targami odbędzie się Forum Infrastruktury Sportowej Sport Invest.

– Podejmiemy merytoryczną dyskusję o branży, szansach i zagrożeniach, nowych trendach czy choćby bezpieczeństwie obiektów sportowych podczas szeregu konferencji i debat zaplanowanych podczas Forum. Chcemy zaprezentować te produkty i najnowsze dostępne technologie z zakresu budownictwa sportowego, wellness i spa, które nie tylko służą do budowy obiektów od podstaw, ale także do modernizacji i nadzoru już istniejących- mówi Dariusz Muślewski, Dyrektor Forum Sport Invest.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronach:
www.fitness.mtp.pl
www.sportinvest.mtp.pl

Źródło: poznan.pl/ Magda Wanowska/biuro prasowe

Zobacz również: