W sobotę, 4 marca br. w powsińskim Parku Kultury (ul. Maślaków 1) odbędzie się Memoriał Tomasza Hopfera, zawody ku pamięci dziennikarza, dzięki któremu bieganie stało się zwyczajną, codzienną formą aktywności.

W tym roku impreza zapowiada się nad wyraz interesująco, ponieważ w jej ramach zaplanowane zostały aż trzy odrębne rywalizacje w wielu kategoriach wiekowych. Uczestnicy oprócz głównych zmagań o triumf w biegu memoriałowym, walczyć będą o zwycięstwo w III rzucie Ligi Akademickiej Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w Biegach Przełajowych oraz Otwartych Mistrzostw Warszawy w Biegach Przełajowych. Główny bieg memoriałowy dedykowany jest uczestnikom w kategoriach Junior Młodszy, Junior, Senior, Student i rozegrany zostanie ze startu wspólnego na dystansach 2 km dla kobiet i 4 km dla mężczyzn. Młodsi uczestnicy rywalizować będą na krótszych dystansach od 1 km do 1,5 km w zależności od wieku uczestnika. Start zawodów o godzinie 10:25, główne biegi memoriałowe zaplanowane zostały na godzinę 12:45 (kobiety) i 13:00 (mężczyźni). Zapraszamy!

Impreza zorganizowana z inicjatywy Akademickiego Klubu Lekkoatletycznego „Ursynów” oraz Klubu Uczelnianego AZS SGGW i Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki przy wsparciu finansowym  miasta st. Warszawy – dzielnica Ursynów.

Dodatkowe informacje i wyniki zawodów będą dostępne na stronach internetowych www.wmozla.pl www.aklursynow.pl/hopfer.php  i www.ursynow.pl oraz na profilu facebook  www.facebook.com/warszawa.ursynow

Maciej Topolewski

Rzecznik Prasowy Memoriału Tomasza Hopfera

Zobacz również: