Warszawiacy mają ostatnią szansę, żeby zobaczyć instalację OPEN A DOOR TO ISRAEL zanim odjedzie do paryskiego Luwru. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających w SohoFactory jedynie do 20 marca 2016 r.Wstęp bezpłatny!

Tylko w pierwszy weekend po otwarciu instalację zobaczyło ponad 3 000 osób.To, co jest największym zaskoczeniem dla większości zwiedzających OPEN A DOOR TO ISRAEL, to liczba innowacyjnych rozwiązań, jakie powstały w tym niewielkim państwie.Dzięki wirtualnej windzie przenosimy się do izraelskich przedsiębiorstw, których nowatorskie odkrycia zrewolucjonizowały ludzkość. Instalacja pozwala podejrzeć przełomowe technologie, jak np. pierwszy na świecie holograficzny wyświetlacz 3D do obrazowania medycznego, pozwalający m.in. na stworzenie wirtualnego modelu serca pacjenta i przyjrzenie się mu w sposób nieosiągalny podczas tradycyjnych operacji. Odnajdziemy tu również firmy zajmujące się produkcją biopaliw z mikroalg, tworzące inteligentne rozwiązania z dziedziny nawadniania kropelkowego, światowego lideratechnologii zaawansowanych systemów wspomagania kierownicy i autonomicznej jazdy czy rewolucyjne wręcz innowacje w dziedzinie chirurgii okulistycznej.
Ale ekspozycja to nie tylko innowacje. Składająca się z dziewięciorga drzwi instalacja pokazuje różne części codziennego życia w Izraelu. Dzięki OPEN A DOOR TO ISRAEL zobaczymy prawie wszystkie jego obszary, tj.: kulturę, pracę, czas wolny czy elementy historycznego dziedzictwa tego kraju.Po otwarciu kolejnych drzwi można zobaczyć zdjęcia, filmy i posłuchać muzyki. Zwiedzający mogą również zagrać w popularne w Izraelu paletki plażowe, dzięki wykrywającym ruch drzwiom. Instalacji towarzyszy także 9-minutowe multimedialne show z udziałem robota wykorzystywanego w przemyśle motoryzacyjnym. Na co dzień uniwersalne, pneumatyczne ramię służy do przenoszenia części, montażu czy spawania, a w trakcie multimedialnego show staje się jedną z gwiazd widowiska. Ruch robotycznego ramienia płynnie współpracuje z tym, co dzieje się na 12-metrowym ekranie za jego „plecami”. Robotowi w ramach konkursu nadano nawet imię Motek, co po hebrajsku oznacza miły, drogi i kochany.
Do 20 marca 2016 zwiedzający mogą również wziąć udział w konkursie na najciekawsze selfie wykonane na ekspozycji za pomocą drzwi INTERAKCJA. Ambasador Anna Azari oceni je według kryteriów: kreatywność, zabawa, emocje. Do wygrania są m.in. książki „Izrael w faktach” i „Samotne miłości” EshkolNevo. Więcej informacji o konkursie znajduje się na fanpage’u OPEN A DOOR TO ISRAEL na Facebooku.
Warszawa znalazła się w elitarnym gronie czterech europejskich stolic, które goszczą u siebie niezwykłe wydarzenie OPEN A DOOR TO ISRAEL. Premiera instalacji miała miejsce w styczniu w Rzymie. Polska to drugi europejski kraj, w którym pokazany jest ten multimedialny spektakl. Z Warszawy instalacja pojedzie jeszcze do Paryża i Moskwy. I to będą ostatnie miejsca w Europie, gdzie będzie można ją zobaczyć. Następnie OPEN A DOOR TO ISRAEL zostanie zaprezentowana podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, a później w Sao Paulo, Szanghaju i Pekinie. W 2017 roku instalację będzie można obejrzeć w USA.
W Warszawie instalacja będzie gościć do 20 marca 2016 r. w SohoFactory, w hali nr 16, przy ul. Mińskiej 25. Ekspozycja jest czynna od pn.-czw. w godz. 9:00-16:00 i od pt.-niedz.

w godz. 10:00-20:00. WSTĘP WOLNY.

Zobacz również: