Emirates, jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych na świecie, 29 marca po raz kolejny przeprowadzi spotkania rekrutacyjne z kandydatami z Polski. Dni Otwarte są okazją, aby przekazać CV zespołowi rekrutacyjnemu Emirates i rozpocząć proces, który może być początkiem kariery w dubajskich liniach lotniczych.

Załoga pokładowa Emirates to wyjątkowa grupa profesjonalistów pochodzących z ponad 135 różnych krajów i mówiących ponad 55 językami. Wielokulturowość załogi oddaje kosmopolityczny charakter Dubaju i wyróżnia przewoźnika spośród konkurencji. Obecnie dla linii Emirates pracuje 725 Polaków, w tym 648 jako członkowie załogi pokładowej.

Przewoźnik kontynuuje proces rekrutacyjny w Polsce i regularnie organizuje spotkania oraz rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami. Kolejny Dzień Otwarty odbędzie się 29 marca w Warszawie (godz. 9:00, Hotel Mercure Warszawa Grand, ul. Krucza 28). Zespół rekrutacyjny Emirates będzie na miejscu, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania tych, którzy chcą dołączyć do jednej z najbardziej dynamicznych firm na świecie.

Potencjalni członkowie załogi pokładowej Emirates muszą mieć co najmniej 21 lat, płynnie posługiwać się językiem angielskim zarówno w mowie, jak i piśmie, posiadać co najmniej wyksztalcenie średnie, a także odpowiedni wzrost pozwalający sięgnąć na wysokość 212 cm. Kandydaci proszeni są o przyniesienie CV w języku angielskim oraz aktualnego zdjęcia. Możliwa jest również rejestracja online na stronie www.emirates.com/careers.

Liczba członków załogi pokładowej Emirates zwiększa się wraz z rozwojem globalnej siatki połączeń i rozbudową floty przewoźnika. Tylko w 2014 r. linie Emirates przeznaczyły 73 mln AED (ponad 78 mln zł) na szkolenia załogi, które ukończyło 4280 nowo przyjętych członków personelu pokładowego, szkolonych od podstaw. Kurs odbyli również dotychczasowi członkowie załogi pokładowej. Wśród nich 4136 osób szkoliło się, aby obsługiwać pasażerów w wyższej klasie, 534 osoby przeszły kurs na stanowisko głównego stewarda, a 17 650 osób wzięło udział w obowiązkowym corocznym szkoleniu okresowym. Aby zaspokoić duże zapotrzebowanie na kursy szkoleniowe, ośrodek EAC – Crew Training działał przez 17 godzin dziennie, przeprowadzając 3 994 kursy trwające łącznie 245 262 dni.

Emirates gwarantują swoim pracownikom doskonałą perspektywę kariery w międzynarodowej korporacji. Linie oferują możliwości rozwoju i awansu w ramach załogi pokładowej. Wielu członków załogi awansuje z klasy ekonomicznej do klasy biznesowej w okresie krótszym niż 18 miesięcy, a Ci, którzy kontynuują przygodę z Emirates zostają szefami załogi pokładowej w ciągu 5-6 lat.

Członkowie załogi pokładowej mogą liczyć na pakiet zatrudnienia, który obejmuje różnorodne korzyści, m.in. wysokiej klasy darmowe zakwaterowanie w Dubaju, darmowy transport do i z pracy, ubezpieczenie zdrowotne oraz ekskluzywne zniżki na zakupy i atrakcje w Dubaju. Dla wielu członków załogi pokładowej Emirates dodatkowym bonusem jest również atrakcyjny pakiet podróżniczy, z którego korzystają oni sami, jak również ich rodziny oraz przyjaciele. To szczególnie zachęcający bonus, ponieważ globalna siatka połączeń Emirates oferuje 150 kierunków podróży na 6 kontynentów.

W 2014 r. do linii Emirates napłynęły za pośrednictwem Internetu 483 944 podania o pracę z ponad 227 krajów na ponad 2 tys. różnych stanowisk. Ponadto przewoźnik otrzymuje średnio 1,5 tys. zapytań w sprawie pracy na swoich stronach w portalach społecznościowych. Portal rekrutacyjny Grupy Emirates (emirates.com/careers) odwiedza każdego miesiąca ponad milion kandydatów z całego świata. Poszukują tam ofert pracy, ustawiają powiadomienia o interesujących ich ogłoszeniach, a także przesyłają dokumenty aplikacyjne.

1

Zobacz również: