Rafał Trzaskowski

Trzaskowski nie przestaje zaskakiwać w negatywnym tego słowa znaczeniu milionów Polaków. Prezydent Warszawy, a także niedoszły Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej „popisał” się skandaliczną, w opinii wielu osób decyzją. Klamka jeszcze nie zapadła, ale Rafał Trzaskowski z pewnością kolejny raz zanotuje spadek zaufania do swojej osoby.

To, co podpisał Rafał Trzaskowski nazywają skandalem

Rafał Trzaskowski ostatnio nie ma łatwych dni. Opinia publiczna coraz głośniej krytykuje jego postępowanie – zarówno wcześniej w trakcie kampanii wyborczej, jak i tuż po wyborach, a także teraz, kiedy już na stałe wrócił do gabinetu Prezydenta Warszawy.

Z OSTATNIEJ CHWILI: Jasnowidz Jackowski omal się nie rozpłakał. Opowiada o straszliwej wizji, która wkrótce się spełni

Tym razem tysiące, jak nie miliony Polaków są oburzone decyzją, wydaną przez Trzaskowskiego. Chodzi o zakazanie Marszu Zwycięstwa z okazji obchodów 100-lecia Bitwy Warszawskiej, który miał odbyć się w sobotę. Organizatorzy, a także Robert Winnicki z Ruchu Narodowego przekonują, że złożyli odwołanie. Ich zdaniem marsz tak, czy siak przejdzie ulicami stolicy i wezmą w nim udział rzesze ludzi.

Dlaczego Rafał Trzaskowski podjął taką decyzję? Według Młodzieży Wszechpolskiej, która jako pierwsza nagłośniła sprawę, Prezydent Warszawy zasłonił się względami bezpieczeństwa w związku z panującą pandemią COVID-19.

ZOBACZ TAKŻE: Donald Tusk wystosował apel do Prezydenta Łukaszenki. Polacy parsknęli śmiechem po tym, co zobaczyli

Problem jednak w tym, że zdaniem organizatorów Marszu Zwycięstwa, Rafał Trzaskowski zabrania im maszerować, a jednocześnie godzi się na podobne ruchy ze strony środowisk LGBT.

Trzaskowski miał okazję zachować się przyzwoicie a zachował się jak zwykle i zakazał jedynego, dużego, publicznego wydarzenia w stolicy na 100-lecie Bitwy Warszawskiej.Oczywiście organizatorzy skarżą tę decyzję do sądu – napisał na Twitterze Robert Winnicki, poseł Konfederacji.

Oburzeni zachowaniem Trzaskowskiego

Swoje zdanie w tej kwestii wyraziła także Młodzież Wszechpolska. „Decyzja ma oczywiście charakter stricte polityczny, o czym świadczy fakt, iż Rafałowi Trzaskowskiemu nie przeszkadzają w tym względzie wiece wyborcze, a nawet spędy LGBT i innych lewicowych ekstremistów” – grzmi oficjalna strona internetowa tejże organizacji.

Wygląda więc na to, że kolejny raz Prezydent Warszawy powiązany z Platformą Obywatelską próbuje zabronić manifestowania Polskości i dumy z naszej historii. Wcześniej chociażby Hanna Gronkiewicz-Waltz próbowała wielokrotnie zablokować Marsz Niepodległości. Teraz podobnie czyni Rafał Trzaskowski w związku z planowanym Marszem Zwycięstwa. Miliony Polaków są wściekłe. W Internecie na Trzaskowskiego, jak gromy z jasnego nieba, spadła fala hejtu. Powtarzają się najczęściej słowa o nieprzyzwoitości i działaniu na polityczne zlecenie Platformy Obywatelskiej, której Trzaskowski jest wiceprzewodniczącym.

Zobacz również: