Co prawda nowego milionera podczas wczorajszego odcinka jeszcze nie poznaliśmy, ale nie zmienia to faktu, że było sporo emocji. „Milionerzy” jak zawsze potrafili zaskoczyć pytaniami. Uczestniczka zaś wyszła ze studia z kwotą równą ćwierć miliona złotych.

Pytanie za ćwierć miliona, z którym uczestniczka opuściła studio dotyczyło Galinstanu – substancji, która jest zamiennikiem rtęci w termometrach. To też było poprawną odpowiedzią. Pozostałe odpowiedzi mówiły m.in. o zamienniku w koronach zębowych i o zamiennikach w monetach.

Uczestniczka jak wspomnieliśmy zabrała do domu 250 tys. złotych. Warto dodać, że w programie radziła sobie naprawdę świetnie. Jak sama mówiła głównie kierowała się własną intuicją. Do 10 pytania wykorzystała jedynie jedno koło ratunkowe, zaś grę zakończyła mając jeszcze do wykorzystania jedno z nich – telefon do przyjaciela.

ZOBACZ!  Równi i równiejsi? Rodzina Jadwigi Emilewicz przyłapana na stoku narciarskim

Milionerzy: pytanie za pół miliona

Krzysztof Komeda skomponował muzykę do wszystkich tych filmów, ale jeden z nich wyreżyserował kto inny niż pozostałe. Który?

A. „Nóż w wodzie”   B. „Matnia”   C. „Niewinni czarodzieje”   D. „Dziecko Rosemary”

Odpowiedzią poprawną jest odpowiedź „C” – film Niewinni czarodzieje, który jego jedyny z powyższych jest wyreżyserowany przez Andrzeja Wajdę. Pozostałe produkcje należą do Romana Polańskiego.

Znalibyście odpowiedź na to pytanie?

ZOBACZ!  Wojna Olbrychski-Olejnik. Szybko się zaczęła, jeszcze szybciej się skończy?
ZOBACZ!  2 lata temu wygrała "Milionerów". Jak sobie dziś radzi Katarzyna Kant-Wysocka?