Milionerzy

Co prawda nowego milionera podczas wczorajszego odcinka jeszcze nie poznaliśmy, ale nie zmienia to faktu, że było sporo emocji. „Milionerzy” jak zawsze potrafili zaskoczyć pytaniami. Uczestniczka zaś wyszła ze studia z kwotą równą ćwierć miliona złotych.

Pytanie za ćwierć miliona, z którym uczestniczka opuściła studio dotyczyło Galinstanu – substancji, która jest zamiennikiem rtęci w termometrach. To też było poprawną odpowiedzią. Pozostałe odpowiedzi mówiły m.in. o zamienniku w koronach zębowych i o zamiennikach w monetach.

Uczestniczka jak wspomnieliśmy zabrała do domu 250 tys. złotych. Warto dodać, że w programie radziła sobie naprawdę świetnie. Jak sama mówiła głównie kierowała się własną intuicją. Do 10 pytania wykorzystała jedynie jedno koło ratunkowe, zaś grę zakończyła mając jeszcze do wykorzystania jedno z nich – telefon do przyjaciela.

[irp]

Milionerzy: pytanie za pół miliona

Krzysztof Komeda skomponował muzykę do wszystkich tych filmów, ale jeden z nich wyreżyserował kto inny niż pozostałe. Który?

A. „Nóż w wodzie”   B. „Matnia”   C. „Niewinni czarodzieje”   D. „Dziecko Rosemary”

Odpowiedzią poprawną jest odpowiedź „C” – film Niewinni czarodzieje, który jego jedyny z powyższych jest wyreżyserowany przez Andrzeja Wajdę. Pozostałe produkcje należą do Romana Polańskiego.

Znalibyście odpowiedź na to pytanie?

[irp]

[irp]

Zobacz również: