Przestrzeń internetowa to niemal nieskończona otchłań wszelkich informacji. Fake news-y nieraz dwoją się i troją za pomocą wszelkich środków, z którymi sam Google nawet sobie nie radzi. Dość powiedzieć, że hakerzy czy też zwykli oszuści mogą w bardzo prosty sposób manipulować użytkownikami Internetu. Często wykorzystując przy tym wizerunki znanych osób. Tym razem ofiarą takich działań padła najwyraźniej Monika Olejnik. 

Wielokrotnie docierają do nas informacje o fałszywych zbiórkach czy reklamach. Całkiem niedawno ofiarą oszustów padli Lewandowscy. Sęk w tym, że ich szybka reakcja oraz przepływ informacji sprawił, iż niemal błyskawicznie udało się ukrócić praktyki oszustów. Tyle, że takich przypadków jest o wiele więcej.

Natrafiliśmy w sieci na „ciekawy” artykuł, który miał przedstawiać rzekomy wywiad z Moniką Olejnik – znaną dziennikarką stacji TVN. Niemal wszystko wskazuje na to, że jest to zwykły fake, a nawet oszustwo. Twórca tego artykułu jest nieznany, strona, której logo widnieje u góry strony ma zupełnie inny adres, żaden z linków nie działa prawidłowo, zaś komentarze pojawiające się u dołu artykułu są – co najmniej – mało wiarygodne. A to wszystko po to, żeby sprzedać „skuteczny środek na pasożyty” Germixil?

Monika Olejnik ma prawo być wkurzona

Tyle, że prawdopodobnie dziennikarka nie jest nawet świadoma tego, że ukradziono jej wizerunek. W rzekomym wywiadzie Monika Olejnik opowiada m.in. jak przechodziła chorobą związaną z pasożytami (dokładnie tę, którą wspomniany środek ma leczyć). Wspomina m.in. także o tym, jak została potraktowana przez lekarzy, a także, iż prawie otarła się o śmierć. Dodatkowo mówi też, że uratował ją właśnie ten środek, a to dzięki jej znajomemu z Ministerstwa Zdrowia. Brzmi to przekonująco?

Nie musiałam płacić, bo jestem osobą medialną. Obecnie Germixil jest dystrybuowany w ramach specjalnego programu w specjalnej cenie promocyjnej. Problem w tym, że lekarze chętniej będą chcieli przepisywać pacjentom drogie leki lub zabiegi, ponieważ otrzymują z tego część zysku i nie polecają tego tańszego preparatu – czytamy we fragmencie „wywiadu”.

Monika Olejnik: Chciałabym, aby żadna osoba nie osiągnęła stanu, którego ja musiałam doświadczyć. Nie ufajcie lekarzom, jeśli mówią, że nie masz pasożytów, a problem leży gdzie indziej. Chcą tylko zarobić na tobie. Jeśli chcesz oczyścić swój organizm i przedłużyć życie – złóż zamówienie na Germixil. Każdy może to zrobić – czytamy dalej.

Drogi czytelniku, uważaj na strony i reklamy tego typu. W internecie nie ginie nic, także oszustwa, jednak nie wszystkie da się wyłapać. Trzeba zdecydowanie zachować zdrowy rozum i dużą dozę ostrożności. Dla przykładu, podajemy link do owej strony. Sami oceńcie na ile wiarygodne są dla was takie informacje.

Zobacz również: