Lewandowscy padli ofiarą oszustów. Ostrzegają fanów, aby zwracali uwagę na podejrzane linki czy co gorsza konkursy! Anna Lewandowska wstawiła wpis na swoim facebookowym profilu. 

Anna i Robert Lewandowscy często borykają się z problemem wykorzystania ich wizerunku. Wynika to przede wszystkim z kolosalnych liczb fanów w Internecie, których nie sposób kontrolować. Samych fanpage’y sławnej pary jest na Facebooku czy Instagramie kilkadziesiąt. A to zaś jest ogromną pożywką dla oszustów, których ostatnio padli ofiarą Lewandowscy.

Takie zjawisko jest bardzo częste wśród celebrytów. Ogłaszanie konkursów pod nazwiskiem sławnych osób, wykorzystywanie ich wizerunku czy po prostu wklejanie fałszywych linków to zjawisko tak powszechne, że nieraz media czy nawet same gwiazdy za późno reagują. Jednak nie tylko oni mają z tym problem, z ogromem takich sytuacji muszą borykać się np. banki, a ostatnio bank PKO BP.

ZOBACZ TEŻ: Robert Lewandowski dodał jeden wpis. Poruszył blisko milion internautów

Lewandowscy ostrzegają przed oszustami!

Anna Lewandowska w związku z fałszywymi wpisami udostępniła je na Facebooku, apelując aby zgłaszano je jako oszustwo chociażby do władz portalu. Obserwatorzy Ani pisali, iż na takie wpisy trudno się nabrać, bo wyglądają niebywale niewiarygodnie. Niektórzy nawet robili sobie żarty.

Tu trzeba przyznać rację. Prawdopodobnie mało kto dałby się nabrać na tekst typu: „w 10 minut będziesz miał na swoim koncie fortunę”. Pamiętajmy jednak, że takie osoby mogą się znaleźć. Co więcej oszuści tworzący właśnie takie posty mogą działać na wielu płaszczyznach. A więc to już nie chodzi o to, czy klikniemy w taki wpis czy nie, lecz o sam fakt, iż się nam wyświetla. Jak to mówią: lepiej dmuchać na zimne!

ZOBACZ TAKŻE: Instagram zapobiega oszustwom typu phishing

Zobacz również: