Piotr Żyła

Piotr Żyła to wariat, w pozytywnym znaczeniu tego słowa, jakich mało. Popularny „Wiewiór” nie tylko błyszczy nad zeskokiem skoczni, ale także w wywiadach przed czy po konkursach. Mało kto jednak pamięta, pierwszy raz, kiedy sympatyczny skoczek stanął przed kamerą. Dziś przypominamy ten moment. 14-letni Piotrek już wtedy śmieszkował, ale wypowiedział też ważne słowa o Adamie Małyszu.

Piotr Żyła pierwszy raz przed kamerą – pamiętacie ten wywiad?

Popularny „Wiewiór” od kilku sezonów błyszczy świetną dyspozycją. Bawi także przed kamerami. Nie tak dawno temu pisaliśmy o zabawnej sytuacji podczas Turnieju Czterech Skoczni, gdzie Piotr Żyła w oczekiwaniu na swój skok, urządził sobie trening bokserski z Andrzejem Stękałą. Takich sytuacji z udziałem Żyły moglibyśmy wymieniać bez końca, ale dziś warto przypomnieć jeden, dość zapomniany, bo już dawno temu przeprowadzony wywiad. Przed Państwem wówczas 14 letni Piotr Żyła (nagranie zobaczysz na końcu artykułu).

Na nagraniu widzimy charakterystyczny uśmiech Piotra Żyły i co da się zauważyć – wyraźnie większą tremę, niż teraz, kiedy „Wiewiór” staje przed kamerami. Na pierwszy ogień padło pytanie o pierwszy skok w karierze Żyły. „No nie wiem właśnie, chyba 11 (metrów – dod. red.) na małej” – przyznał skoczek odnośnie swojego pierwszego lotu w historii.

Piotr Żyła wyjawił także, że jego idolem początkowo był Japończyk Kazuyoshi Funaki (słynął z nienagannego stylu i dalekich lotów na mamutach – dod. red). W wieku 14 lat, jego idolem stał się jednak Adam Małysz. Tak, jak większości chłopców w Wiśle, a to, co szczególnie imponowało Żyle, to moc odbicia „Orła z Wisły”. Widać, że Piotr Żyła podążył za wielkim mistrzem. Dotrzymał słowa po latach i dziś, dysponuje równie imponującą siłą odbicia. Życzymy jeszcze większej liczby sukcesów i Piotrze, nie zmieniaj się nigdy!

POPULARNE TERAZ: Żona Kamila Stocha trafiła na nagłówki. Chodzi o jej kreację na Gali Mistrzów Sportu. Hit czy kit?

źródło: inf. własna, TVP Sport (wideo)

Zobacz również: