Pomysły na weekend w Polsce

Wiele osób wciąż zastanawia się, jak spędzić w weekend w Polsce. Po pierwsze, to pokłosie pandemii koronawirusa, która znacznie ograniczyła nasze możliwości podróżowania poza granice Polski, a po drugie – to odwieczny dylemat wielu Polaków. Gdzie wyjechać na weekend, aby zobaczyć coś ciekawego, a przy tym mile spędzić czas. Postanowiliśmy zaprezentować najlepsze, naszym zdaniem pomysły.

Gdzie na weekend w Polsce? Zobacz nasze propozycje

Jakie są najlepsze miejsca i pomysły na weekend w Polsce? Jeżeli szukasz odpowiedzi na to pytanie, mamy dla Ciebie dobrą informację. Właśnie ruszamy z nowym cyklem, gdzie co tydzień publikować będziemy trzy, naszym zdaniem najbardziej atrakcyjne miejsca, aby spędzić weekend w Polsce. Ruszamy z pierwszą częścią. Kto wie, może znajdziesz tutaj pomysł, który postanowisz zrealizować? Jeśli tak, gwarantujemy, że przeżyjesz ciekawy weekend. Oczywiście może być też tak, że większość miejsc już widziałeś/aś. Wówczas wróć do nas za tydzień, a obiecujemy powitać Cię nową dawką propozycji.

Jura Krakowsko-Częstochowska 

Rozpoczynamy od Jury Krakowsko-Częstochowskiej, czyli miejsca, które cechuje się wieloma wspaniałymi zamkami, jaskiniami, a ponadto możesz tutaj spróbować wspinaczki. Wydaje się to dobry pomysł na weekend w Polsce.

Jura Krakowsko-Częstochowska to jeden z najpiękniejszych obszarów Polski. Przepiękne krajobrazy rysują się na długości około 80 kilometrów, pomiędzy Częstochową, a Krakowem. Wspaniałe położenie Jury gwarantuje dorzecze górnej Wisły oraz górnej Warty. To, co przede wszystkim charakteryzuje Jurę Krakowsko-Częstochowską to liczne wapienne ostańce, wysokie na kilkadziesiąt metrów, a także jaskinie (ponad 1500!), powstałe w wyniku licznych procesów krasowych. Największe jaskinie znajdziesz na południowy wschód od Częstochowy. Z kolei najwyższe wzniesienie Jury to Góra Zamkowa położona 515,6 metrów nad poziomem morza. 

W Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, która jest świetnym pomysłem na weekend w Polsce spotkasz także wiele wspaniałych zamków. Największy i najsłynniejszy, to niewątpliwie Ogrodzieniec. To tutaj mieści się także Pustynia Błędowska i Pustynia Siedlecka. 

Nie ma co ukrywać, jeśli chcesz zobaczyć wszystko, to weekend może okazać się za krótki. Jednak spontaniczny wypad na weekend z tylko najważniejszymi punktami Jury Krakowsko-Częstochowskiej wydaje się być znakomitym pomysłem. Poświęć jednak z dwie godzinki przed wyjazdem, aby ułożyć sobie plan wycieczki.

Jasnowidz Jackowski jest pewny swego. Wszystko rozpocznie się w listopadzie

Góry Sowie na weekend? Dlaczego nie!

Nasza druga propozycja w tym tygodniu to Góry Sowie. Wycieczka do części Sudetów Środkowych to dobry pomysł na weekend.

Co sprawia, że Góry Sowie są tak atrakcyjne i chętnie odwiedzane przez turystów? Dzikość. Na przeważającym obszarze Gór Sowich panuje dzika przyroda, to ona rządzi i układa. Spotkasz tutaj liczne szlaki piesze, jak i rowerowe. Jeśli jesteś fanem dwóch kółek, możesz pomyśleć, aby zabrać ze sobą rower lub spróbować wypożyczyć go na miejscu.

Góry Sowie na weekend to także duża liczba zabytków architektonicznych i ciekawe, niekiedy nawet niezwykłe budowle, które pamiętają czasy II wojny światowej. Spotkasz tutaj także liczne dwory, pałace, czy kolejowe tunele. Wymienić warto przede wszystkim Zamek Grodno, Twierdzę Srebrną Górę, Kompleks Riese, czy Kopalnię Węgla „Nowa Ruda”.

Najwyższy szczyt Gór Sowich to Wielka Sowa, która wznosi się na 1015 metrów nad poziomem morza.

Szczepionka na koronawirusa nie tak prędko? Właśnie wstrzymano prace

Słowiński Park Narodowy propozycją na rodzinny wypad na weekend

Słowiński Park Narodowy proponujemy osobom, które chcą podróżować zwłaszcza w większych grupach. To idealna propozycja na weekend w Polsce, jeśli planujesz go spędzić z całą rodziną – w tym także z dziećmi.

Warto też przemyśleć zabranie ze sobą rowerów, bowiem na miejscu czeka mnóstwo malowniczych szlaków rowerowych. Poza tym Słowiński Park Narodowy to czyste (pozbawione kamieni) plaże w Łebie i Rowach. Nie może zabraknąć też wycieczki na ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym. To niesamowity fenomen na skalę europejską. To jednak nie wszystko, bowiem czekają na Ciebie też tutaj takie atrakcje, jak: Jezioro Sabrsko, Latarnie morskie w Czołpinie i Stilo, Park Dinozaurów w Łebie, Wieża widokowa w Rowokole (około 115 metrów nad poziomem morza).

Gdzie pojechać na weekend w Polsce?

Jeżeli nie spodobały Ci się nasze trzy pomysły na weekend w Polsce, możesz też przeszukać Internet w poszukiwaniu kolejnych pomysłów. Pandemia koronawirusa to doskonały czas, aby zobaczyć, że Polska jest bardzo atrakcyjna. Nie trzeba wyjeżdżać poza granicę naszego kraju, aby doświadczyć czegoś niezwykłego.

Monika Zamachowska pokazała piękny taras. Od tych zdjęć ciężko oderwać wzrok

Zobacz również: