Jerzy Owsiak (WOŚP)
fot. Youtube

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przygotowuje się do 28 finału. Wielkie święto, podczas którego otworzą się serca milionów Polaków odbędzie się 12 stycznia 2020 roku. Wobec tego prezentujemy kilka najważniejszych informacji, a także ciekawostek.

27. finał WOŚP – ile zebrano

Podczas ubiegłorocznego, 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano aż 175 938 717,56 PLN. Cel, jak co roku, był niezwykle szczytny. W 2019 roku zbierano na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. 27. finał WOŚP był także wyjątkowy, niestety w smutnym tego słowa znaczeniu. Podczas kwestowania w Gdańsku zginął Paweł Adamowicz, który został ugodzony nożem. Wobec tej sytuacji na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy spadł wielki hejt. Jerzy Owsiak ogłosił, że rezygnuje z bycia „dyrygentem”, ale po licznych namowach, wiadomościach i przede wszystkim dzięki wsparciu milionów Polaków, szef WOŚP cofnął swoje stanowisko. Orkiestra zagra po raz 28!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 28!

W 2020 roku, podczas 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jerzy Owsiak i spółka kwestować będą pod hasłem: Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Partnerami WOŚP po raz kolejny została telewizja TVN. Stacja będzie transmitować na żywo wydarzenia ze zbiórki, a także Allegro, czy mBank. Lista partnerów jest tak długa, że nie sposób ich wszystkich wymienić.

Sama WOŚP na swojej stronie szczegółowo informuje, na co będzie zbierać pieniądze podczas 28. finału:

Najogólniej mówiąc – zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Czy WOŚP po raz kolejny pobije rekord? Na to liczymy, bowiem cel jest niezwykle szczytny. Wszystkie wydarzenia, które Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaplanowała podczas swojego 28. finału znaleźć możecie na oficjalnej stronie fundacji.

Jeżeli interesuje Was, ile pieniędzy w swojej historii zebrała już Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, możecie udać się do zakładki historia finałów WOŚP.

źródło: informacja własna / WOŚP

Zobacz również: