Szymon Hołownia
fot. Youtube

Spekulowano o tym od miesięcy, a dziś stało się faktem. Szymon Hołownia podjął decyzję. Oficjalnie wystartuje w wyborach prezydenckich, które odbędą się na wiosnę przyszłego roku.

Szymon Hołownia kandydatem na Prezydenta

Swoją decyzję Szymon Hołownia przedstawił oficjalnie w Gdańsku. Wydarzenie było transmitowane dzisiaj przez kilka kanałów informacyjnych, a także w Internecie. Hołownia jest zatem trzecim kandydatem, który oficjalnie potwierdził, że staje do walki o urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wcześniej uczynili to obecnie urzędujący Prezydent RP, Andrzej Duda oraz szef Polskiego Stronnictwa Ludowego, tudzież Koalicji Polskiej, Władysław Kosiniak-Kamysz. Swoich kandydatów nie zdecydowały się wystawić jeszcze Koalicja Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, Lewica oraz Konfederacja. W KO i Konfederacji odbędą się prawybory. Najciekawiej prezentują się one w obozie Konfederatów, gdyż do prawyborczej batalii stanęło aż dziewięciu kandydatów. W KO rywalizacja rozegra się między Małgorzatą Kidawą-Błońską, a Jackiem Jaśkowiakiem. Nie wiadomo, na kogo postawi Lewica.

Wracając do Szymona Hołowni, spekulowano o nim już od kilku miesięcy. Hołownia jeździł po całej Polsce, organizował wykłady i dyskusje. Jak sam stwierdził, do startu w wyborach prezydenckich ostatecznie przekonała go fala hejtu w Polsce i brak poszanowania Konstytucji RP przez obecne władze. Głęboko wierzę w Polskę jako wielowymiarową wspólnotę – powiedział podczas dzisiejszej konwencji Szymon Hołownia. Co ciekawe, w Gdańsku zauważono wiele twarzy powiązanych z Platformą Obywatelską, czy Koalicją Obywatelską.

Szymon Hołownia chce zjednoczyć Polaków. Chce poszanowania dla praw obywatelskich i konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Niewątpliwie, w chwili obecnej jego kandydatura budzi najwięcej skrajnych emocji. Niektórzy mówią wprost, że showman z TVN nie powinien walczyć o najważniejszy urząd w Polsce. Inni z kolei popierają i twierdzą, że Hołownia to nowa jakość w polityce. Jakość, która nie jest umaczana w żadne polityczne gierki.

Co z tego wszystkiego wyniknie, przekonamy się na jesień. Póki co sondaże pokazują, że Szymon Hołownia może liczyć na kilka procent poparcia. Zwycięstwo Andrzeja Dudy w chwili obecnej nie wydaje się zatem zagrożone.

Zobacz również: