Lech Wałęsa
Lech Wałęsa/ screen YouTube

Lech Wałęsa to bez wątpienia jeden z najbardziej kontrowersyjnych polityków ostatnich lat. Były prezydent często bardzo dosadnie wyraża swoje myśli, które mogą wzbudzać olbrzymie poruszenie w polskiej opinii publicznej. Tak też było i tym razem. Lech Wałęsa od dawna bardzo krytykuje rząd Prawa i Sprawiedliwości. Powodem takiej sytuacji są przede wszystkim oskarżenia pod adresem Wałęsy, który niecałe trzy lata temu został nazwany przez Instytut Pamięci Narodowej mianem Tajnego Współpracownika Służby Bezpieczeństwa. Dziś były lider Solidarności nakłania społeczeństwo do ponownych wyjść na ulice w celu wpłynięcia na rząd.

Lech Wałęsa ponownie wzywa Polaków

Polecamy takżeKompromitacja Donalda Tuska po pytaniu dziennikarza TVP

Lech Wałęsa to bez wątpienia polityk, którego wysokie mniemanie o swoich osiągnięciach potrafi budzić wątpliwości. Były prezydent ostatnio jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. To właśnie za ich pośrednictwem wyraża swoje poglądy na przeróżne tematy. Jednym z głównych jest przede wszystkim rząd PiS. Wałęsa od lat podkreśla, że za partią Jarosława Kaczyńskiego po prostu nie przepada. Teraz według interpretacji części komentatorów — wzywa do obalenia demokratycznie wybranego przez społeczeństwo rządu.

Za wszelką cenę nie można pozwolić na zniszczenie niezależnego sądownictwa. Dość ustępstw. Jeśli PiS uruchomi proces likwidacji sądownictwa, wzywam do ponad milionowego marszu na Warszawę i zrobienia porządku, będę na czele. Lech Wałęsa — napisał na Twitterze były prezydent. Na tym jednak wywód ikony totalnej opozycji się nie zakończył. Wałęsa w drugiej części nawiązał do licznych rocznic, które czekają nas w grudniu.

Polecamy takżeSzymon Hołownia podjął decyzję. Wystartuje w wyborach prezydenckich

Przy okazji grudniowych rocznic nawołuję do szukania możliwości, by jak najszybciej odsunąć obecnie rządzących Polską od wpływów na niszczenie osiągnięć i dorobku Rzeczypospolitej Polskiej. Wybory nie na wszystko pozwalają. Przekroczono możliwości demokratycznego decydowania. – stwierdził Lech Wałęsa.

Źródło: wPolityce/ Twitter

Zobacz również: