Donald Tusk ponownie wypowiedział się w mało pochlebny sposób na temat Polski i rządu Prawa i Sprawiedliwości. Były premier aktualnie stara się od nowa wybudować swoją pozycję na krajowym podwórku. Nie ulega wątpliwości, że ta sztuka może być dla niego bardzo trudna. Były szef polskiego rządu zrezygnował w 2014 ze stanowiska zajmowanego w kraju na rzecz objęcia fotela przewodniczącego Rady Europejskiej. Dla wielu Polaków ten ruch był odbierany w kategoriach zdrady narodowej. Dziś były premier ponownie zaskoczył miliony Polaków za sprawą jednej z najnowszych wypowiedzi.

Aktualnie Donald Tusk promuje przede wszystkim swoją najnowszą książkę pt. „Szczerze”. Jest to książka, która ma opisywać między innymi drogę w politycznej karierze byłego szefa rządu. Bez wątpienia jest to jedna z ciekawszych publikacji końcówki tego roku. Nie obyło się jednak z tego powodu bez niepotrzebnych wpadek i błędów. Wczoraj pisaliśmy między innymi o sytuacji, która miała miejsce podczas wywiadu Tuska z mediami w siedzibie Gazety Wyborczej. Okazało się, że były premier nie do końca pamiętał treść zawartą na początku swojej książki.

Polecamy takżeSzymon Hołownia podjął decyzję. Wystartuje w wyborach prezydenckich

Donald Tusk atakuje Polskę?

Wytrzymajcie chwilę… ja wiem, gdzie to jest. „Przychodzi czas, aby wyrównać rachunki i spłacić wszystkie długi”. Tak… Czuję się absolutnie zobowiązany do tego, bo wiem, co mi Polska dała. Dała mi szczęście bycia Polakiem. Cała moja droga życiowa profesjonalna to jest coś, co miało bezpośredni związek z tym, co się w Polsce dzieje. […] Niczym innym się nie zajmowałem w życiu tak naprawdę, tylko żeby w Polsce było lepiej. […] Chcę… wyrównać rachunki i spłacić długi wobec tych, którzy moim zdaniem szkodzą Polsce, ale także nadrobić ten czas, bo chciałbym dużo więcej zrobić bezpośrednio w kraju — powiedział w zeszłym tygodniu zakłopotany Donald Tusk.

 

Skandal podczas spotkania autorskiego z Tuskiem

Polecamy takżeKompromitacja Donalda Tuska po pytaniu dziennikarza TVP

Donald Tusk podczas jednego ze spotkań autorskich stwierdził, że wstydzi się za Polskę. Słowa padły w kontekście tematu odnoszącego się do rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz Ojca Tadeusza Rydzyka.

— Ja uważam, że te władze są dewocyjne i potrafią zachować się niegodnie — ocenił Tusk. — Jak widzę te przedziwne pląsy u ojca Rydzyka całej Rady Ministrów to wstydzę się za Polskę.
— I nie ma to nic wspólnego z moją religijnością, czy brakiem religijności — zaznaczył szef Europejskiej Partii Ludowej.

Źródło: ProPolski

Zobacz również: