Awantura! Patryk Jaki punktuje sędziów i opozycję w UE

1
Patryk Jaki to europoseł Zjednoczonej Prawicy. Były wiceminister sprawiedliwości od samego początku bieżącej kadencji jest bardzo aktywny...
Patryk Jaki/ źródło Twitter

Patryk Jaki to europoseł Zjednoczonej Prawicy. Były wiceminister sprawiedliwości od samego początku bieżącej kadencji jest bardzo aktywny w europejskich strukturach. W jednej z najnowszych wypowiedzi Jaki odniósł się do tematu sporu o reformę wymiaru sprawiedliwości w Polsce. W całą sytuację niedawno zostały zaangażowane władzę Unii Europejskiej przez opozycję z Polski. Jaki podjął się wyzwania wytłumaczenia całego problemu na forum europejskim. Były wiceminister zawarł w swojej wypowiedzi wiele sytuacji, które miały miejsce w Polsce i wystąpiły za sprawą przyzwolenia aktualnych sędziów.

Patryk Jaki ostro o stanie polskiego sądownictwa

Patryk Jaki przemawiając na forum europejskim stwierdził, że w aktualnym stanie faktycznym aż około 750 sędziów polskiego wymiaru sprawiedliwości zostało powołanych na swoje stanowiska za czasów ustroju totalitarnego, który panował w Polsce za czasów PRL. Dziś głównie właśnie te osoby mają być przeciwne wprowadzaniu zmian.

Prsemowa Patryka Jakiego

Polecamy takżeSzymon Hołownia podjął decyzję. Wystartuje w wyborach prezydenckich

Chciałbym sprostować, że żadni sędziowie Trybunału Konstytucyjnego nie zostali z TK wyrzuceni, tylko skończyła się ich kadencja. Dobrze, żeby pan komisarz był w takich sprawach precyzyjny, skoro pan oskarża inny kraj — powiedział europoseł, zwracając się do Reyndersa.

Udajecie, że znacie Polskę lepiej od wszystkich Polaków, którzy dwukrotnie wybrali zdecydowaną większością PiS.  Kluczową częścią programu jest wymiar sprawiedliwości — stwierdził europoseł Patryk Jaki.

750 sędziów z czasów PRL?

Polecamy równieżRyszard Kotys przekazał fanom szczere informacje o sobie

Szanowni państwo, czy wiecie, że w Polsce orzeka w tej chwili około 750 sędziów, którzy zostali wybrani jeszcze w systemie totalitarnym? Skoro uważacie, że to jest w porządku, proszę bardzo. Posłowie niemieccy przed chwilą o tym mówili, to, dlaczego pogoniliście wszystkich takich w NRD? Czy wiecie dobrze o tym, że władza, którą tak mocno krytykujecie wykryła zorganizowaną grupę przestępczą w jednym z najważniejszych polskich sądów, a prezes tego sądu znajdował się przez wiele czasu w areszcie? — kontynuował.

Czy wiecie przede wszystkim o tym, że sędziowie w Polsce oddawali nieruchomości na 150-letnie osoby? I czy w końcu wiecie, że lider opozycji w Sejmie gwarantował, że sędziowie zrobią tak jak on chce? Czy to jest ta niezależność, o którą walczycie? — zakończył swoją wypowiedź.

Polecamy także: Kompromitacja Donalda Tuska po pytaniu dziennikarza TVP

Źródło: wPolityce

1 KOMENTARZ

 1. wszyscy wiemy, o co chodzi skorumpowanej polskiej wladzy
  do tej pory widzimy, co im sie udalo dokonac
  jak przejeli („odzyskali”) rzeczpospolite, Trybunal Konstytucyjny, telewizje publiczna, teraz sady – ci ludzie nie maja ani umiejetnosci ani ochoty, aby reformowac Polske, ale komunistyczna bezkarnosc i wladza im imponuje
  Jaki, ty sie zdeyduj, czy jestes kibicem Legii, goralem z Nowego targa czy dresiarzem z Opola, bo mi sie wydaje, ze tu zaczynaja sie klopoty, ze nawet nie wiesz kim jestes
  to Ci podpowiem – Twoimi kolegami sa prokurator Piotrowicz, esbek Przylebski i jego zona – oni nie tylko sa sedziami, ale stoja na najwyzszych stolkach i dodatkowo robia krecia i niedobra robote
  wez sie za nich
  zdobadz troche wiarygodnosci, ty powstancu warszawski z politructwa opolskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ