ogromna ewakuacja

Na północy kraju doszło dziś do olbrzymiej ewakuacji. Ze względów bezpieczeństwa blisko 500 osób musialo opuścić swoje mieszkania. Oto kulisy akcji ewakuacyjnej w powiecie koszalińskim.

Ewakuacja została zarządzona po sporym wycieku gazu

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę, 19 stycznia, około godz. 14:00. W trakcie prac budowlanych przy ul. Dębowej w Sianowie w powiecie koszalińskim, operator koparki uszkodził rurę z gazem. Ze względów bezpieczeństwa trzeba było przeprowadzić ewakuację mieszkańców znajdującego się niedaleko osiedla.

Należy zaznaczyć, iż służby natychmiast podjęły stosowne kroki. Na miejscu wycieku zjawiło się siedem zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej, a także pogotowie gazowe. „Nasze działania polegają na zabezpieczeniu wycieku i ewakuacji mieszkańców okolicznych zabudowań. Pracownicy Pogotowia Gazowego zamkną i zabezpieczą miejsce uszkodzenia” – przekazał mł. kapitan Bartosz Zawiałow, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie.

Warto podkreślić, iż ewakuacja została przeprowadzona na szeroką skalę. W sumie ewakuowano blisko pół tysiąca osób. Byli to nie tylko mieszkańcy, ale i osoby korzystające w tym czasie z lokalnych sklepów. „Trwa ewakuacja pobliskich obiektów mieszkalnych, w pobliżu znajduje się stacja paliw”, „Działania polegają na ustawieniu kurtyn wodnych i zabezpieczeniu terenu” – poinformował kpt. Tomasz Kubiak z zachodniopomorskiej straży pożarnej.

Około godziny 17:45 pojawił się optymistyczny komunikat oficera dyżurnego strefy kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie. Otóż działania strażaków zostały zakończone. Wyciek gazu opanowano, a uszkodzona rura została zabezpieczona przez pracowników gazowni. Poza tym, ewakuowani wcześniej mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań. „Informujemy, że awaria sieci gazowniczej, w wyniku której istniało realne zagrożenie dla części osiedla nr 3 w Sianowie, została usunięta. Mieszkańcy mogą już bezpiecznie wrócić do domów i mieszkań. Przywracanie pełnej sprawności sieci będzie trwało do godz. 22.00-23.00. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a wszystkim zaangażowanym w akcję zabezpieczenia, usunięcia awarii oraz pomocy mieszkańcom serdecznie dziękujemy” – głosił komunikat Urzędu Gminy w Sianowie.

Źródło: Super Express, TVN 24, Facebook

  1. IMGW znów ostrzega. Szykuje się poważne załamanie pogody. Burze śnieżne, wiatr 100 km/h
  2. Potworna kraksa na torach kolejowych. Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku
  3. Fatalny błąd pielęgniarki. 36-latka zmarła na jej oczach. Sprawa trafiła do sądu

Zobacz również: