Serial Ranczo TVP Cezary Żak Artur Barciś

Serial Ranczo, który przez blisko dekadę emitowany był na antenie TVP, podbił serca milionów Polaków. Nic w tym dziwnego, bowiem produkcja ta pokazywała życie wielu z nas. Co prawda w nieco krzywym zwierciadle, ale i tak rzeczywistość oddano tam dość wiernie. Niestety, wszystko wskazuje na to, że to koniec pięknej historii tego serialu. Nie tylko ze względu na czarną serię śmierci, jaka dotknęła aktorów i innych osób związanych z produkcją. Mamy informacje z pierwszej ręki.

Od wielu miesięcy śledzimy doniesienia na temat ewentualnego powrotu serialu Ranczo. Nie ulega wątpliwości, że taki rozwój wypadków bardzo ucieszyłby ogromne rzesze fanów produkcji. Rzeczywistość jest jednak nieubłagana. Mamy wypowiedzi czołowych aktorów takich jak Cezary Żak, Artur Barciś czy Bogdan Kalus.

Ranczo TVP: mamy oficjalne informacje

Niemal od początku kończącego się roku docierały do nas informacje o pełnometrażowym filmie pt. Ranczo – Zemsta wiedźm. Jak wiadomo, jego powstanie miało zależeć głównie od decyzji Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej ws. finansowania. Jednakże wielu miało nadzieję, że wkrótce ruszą również prace nad kolejnym sezonem serialu.

[irp posts=”15903″ name=”Fani oniemieli. Składają gratulacje Marcie Manowskiej z Rolnik szuka żony””]

Czy to możliwe? Głos w tej sprawie zabrał, w rozmowie z dziennikarzem telewizji wPolsce.pl, Cezary Żak. Odtwórca roli wójta i proboszcza / biskupa Kozioła nie pozostawił wątpliwości. Te słowa bez wątpienia mocno zabolą osoby, które przez lata oglądały na antenie TVP serial Ranczo i chciałyby kolejnych odcinków.

„Nie jestem zwolennikiem powrotu Rancza. Bo my już takiego dobrego serialu nie zrobimy. Nie przeskoczymy samych siebie w takiej dobrej jakości. I tyle” – powiedział Żak, dzięki któremu serial zyskał tak ogromną sympatię widzów. Niestety, nie są to jedyne złe wieści dla fanów serii. Jak bowiem wiadomo, w końcówce 2018 roku zmarł autor scenariuszy wszystkich serii – Andrzej Grembowicz. Nikt nie ma dziś wątpliwości, że bez niego nowe odcinki nie byłyby już takie same Co jeszcze mówi Żak?

I tak mam już takie poczucie, że przeszliśmy do historii i przejdziemy do historii telewizji tym serialem i on będzie powtarzany jeszcze sto lat – stwierdził pewnie Cezary Żak.

Serial będzie kontynuowany?

[irp posts=”15886″ name=”Walduś z Kiepskich ma problem. Żona mu tego nie odpuści!”]

Choć, jak widać wyżej, główne postaci nie tryskają optymizmem, to jednak nie stwierdzają kategorycznie, że wykluczają możliwość wzięcia udziału w kontynuacji Ranczo. Jest jednak kilka warunków. Jednym z głównych jest dobry scenariusz.

„Natomiast jeżeli będzie takie zainteresowanie i powstanie scenariusz, producent powie: dobra, gramy to Ranczo, to to oczywiście pewnie będziemy to robić. Ponieważ już zżyliśmy się ze sobą” – skwitował dla telewizji wPolsce.pl Cezary Żak. Wtórowali mu obecni w studio: Marta Lipińska (odtwórczyni roli Michałowej) oraz Bogdan Kalus (serialowy Hadziuk). Wszyscy zgodnie przyznali, że na planie panuje świetna atmosfera i lubią pracować przy Ranczu. W nieco bardziej optymistycznym tonie wypowiadał się już na początku bieżącego roku Artur Barciś. Stwierdził: „myślę, że się uda”. Dodał jednak, że ewentualna kontynuacja serialu zależy od decyzji wielu ludzi instytucji. Najpewniej miał na myśli PISF.

[irp posts=”14983″ name=”Gwiazda serialu Ranczo trafiła do więzienia”]

Jest jednak mało prawdopodobne, by ktokolwiek odważył się podjąć zadania napisania lepszego scenariusza, niż śp. Andrzej Grembowicz. Legendarny scenarzysta zostawił po sobie jednak scenariusz pełnometrażowej produkcji, która na ekrany może wejść już wiosną 2020 roku. Co przyniesie czas? Pozostaje czekać.

źródło: OTOPRESS

Zobacz również: