Po raz kolejny w ciągu kilku tygodniu policjanci przyjęli zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny, który wybrał się na grzyby i zaginął. 98-letni mężczyzna wyszedł z domu do pobliskiego lasu około południa, a został odnaleziony przed godziną 22:00.

22.10.2019r  kilka minut po godzinie 19:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 98-letniego mężczyzny. Z relacji rodziny wynikało, że mężczyzna około południa wyszedł z domu na grzyby w powiecie nidzickim do pobliskiego lasu. Rodzina zaniepokojona długą nieobecnością 98-latka na własną rękę rozpoczęła poszukiwania. Gdy ich działania nie przyniosły skutku, syn zgłosił zaginięcie mężczyzny w komendzie w Nidzicy. Komendant ogłosił alarm dla jednostki. Do poszukiwań policjanci poprosili swoich kolegów ze Straży Granicznej, którzy za pomocą drona oraz śmigłowca mieli prowadzić działania poszukiwawcze.

Po prawie dwóch godzinach poszukiwań terenu leśnego oraz przyległych dróg za zaginionym, między miejscowościami Górowo-Trząski, a Piotrowice policjanci spotkali mężczyznę, który przekazał im informację, że zaginiony grzybiarz szczęśliwie się odnalazł. 98-latek był wycieńczony. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni opatrzyli lekkie zadrapania seniora w karetce pogotowia i zabrali mężczyznę na szczegółowe badania do szpitala w Nidzicy.

Policjanci w rozmowie z zagubionym ustalili, że o tej porze roku średnio co drugi dzień mężczyzna chodził do lasu na grzyby, a więc znał pobliskie lasy. Tym razem zabłądził, orientacja w terenie i pamięć zawiodły. Szczęśliwie odnaleziony 98-latek został przekazany najbliższej rodzinie. Działania funkcjonariuszy Straży Granicznej nie były wymagane.

policja  Olsztyn

Zobacz również: