75-letni sołtys z Retowa (woj. pomorskie) został skazany na cztery lata więzienia za pedofilię. Na rok więzienia sąd skazał też jego partnerkę, która jest siostrą ofiary. Kobieta pomagała mu w przestępstwach seksualnych.

Kazimierz G., były sołtys Retowa i radny gminy Słupno został we wtorek skazany na cztery lata więzienia, ma też pięcioletni zakaz zbliżania się do ofiary. Jak ustalił sąd, mężczyzna od grudnia 2014 r. do sierpnia 2015 r. dopuszczał się wielokrotnie przestępstw seksualnych wobec 14-latki – podaje radiozet.pl.

Na rok więzienia została skazana też Anna J., partnerka Kazimierza G i siostra pokrzywdzonej. Zdaniem sądu kobieta pomagał partnerowi  w aktach pedofilii.

– Działając w krótkich odstępach czasu, wielokrotnie doprowadził małoletnią poniżej 15 roku życia do poddania się innej czynności seksualnej poprzez dotykanie ręką jej narządów płciowych i piersi, w tym miejsc intymnych, także przez garderobę. Dwukrotnie przemocą doprowadził ją do poddania się innej czynności seksualnej – powiedział Jarosław Turczyn, sędzia Sądu Okręgowego w Słupsku.

Sąd nakazał także mężczyźnie wypłacenie 10 tys. złotych zadośćuczynienia. Kazimierz G. nie przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło: radiozet.pl/wp.pl

Zobacz również: