Aktor ogłosił w Internecie, że poszukuje syrenki produkowanej w latach 1972-1983 w Bielsku-Białej. Samochód wyremontuje i sprzeda. Pieniądze z aukcji pomogą podopiecznym bielskiego szpitala pediatrycznego.

– Chciałbym pomóc szpitalowi pediatrycznemu w Bielsku-Białej. Pomogę więc wystawić samochód na aukcję. Będzie to zabytkowa syrena – powiedział.

Tom Hanks zapowiedział, że auto zostanie wyremontowane przez jego przyjaciół z Polski.

– Ważna w tym wszystkim jest pomoc dla szpitala, wsparcie dla dzieci, ale oczywiście również możliwość ocalenia kolejnego zabytkowego samochodu – dodał.

 Kolejną akcje aktora organizuję Monika Jaskólska. która zasłynęła w Bielsku-Białej kilka lat temu, gdy wpadła na pomysł akcji „Nie wypada nie pomagać”. Kobieta zbierała pieniądze na zakup łóżek dla rodziców zajmujących się swoimi dziećmi w szpitalu.

W zeszłym roku Polka zorganizowała zbiórkę pieniędzy wśród mieszańców swojego miasta na prezent urodzinowy dla Hanksa – fiata 126 p.

 Aktor na aukcję przekazał też swoją książkę z autografem.  Koniec licytacji nastąpi w kwietniu przyszłego roku podczas balu charytatywnego na rzecz szpitala, który organizuje Jaskólska.

źródło: Polsat News