GDAŃSK: 11-latka urodziła dziecko

0

Gdańska prokuratura prowadzi śledztwo ws. doprowadzenia do obcowania płciowego małoletniej poniżej 15 roku życia. Według nieoficjalnych informacji, 11-latka została skrzywdzona przez swojego opiekuna na terenie Ukrainy.

Dziewczynka 18 grudnia trafiła do lekarza 18 grudnia, po tym jak przekazała swojej mamie, że źle sie czuje. Ten stwierdził, że 11-latka jest w zaawansowanej ciąży i zawiadomił policję. Dziewczynka trafiła najpierw do szpitala w Starogardzie Gdańskim, skąd przeniesiono ją do placówki w Gdańsku. Tam urodziła dziecko.

– Przesłuchana została matka dziewczynki, która złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Będzie prowadzone śledztwo w kierunku art. 200 par. 1 Kodeksu karnego, czyli doprowadzenia do obcowania płciowego małoletniej poniżej 15 roku życia. Za ten czyn grozi od 2 do 12 lat – poinformował Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Dziewczynka trafiła do polski we wrześniu tego roku. Te okoliczności oraz zeznania jej matki sugerują, że 11-latka zaszła w ciążę w trakcie pobytu na Ukrainie. Dziecko miał skrzywdzić mężczyzna, który był jego opiekunem. Jeśli te informacje się potwierdzą, śledztwo będzie prowadzić ukraińska prokuratura

Źródło: Polsat News

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ