SZWECJA: „Polityczny uchodźca” zgwałcił nastolatkę i zrujnował jej życie, ale nie będzie deportowany

0

37-letni Afrykanin, który przybył do Szwecji z Burundi jako „polityczny uchodźca” w 2014 roku został skazany za zgwałcenie dziewczynki w jej domu.

Po gwałcie ofiara trafiał do szpitala na leczenie zapalenia wątroby i została poddana testom na obecność wirusa HIV. Incydent miał miejsce 8 lipca 2018 roku, w Visby na wyspie Gotland, na wschód od szwedzkiego kontynentu.

Świadków potwierdzają to, co dziewczyna powiedziała policji. Dowody kryminalne uzyskano, znajdując plemniki znaleziono na bieliźnie i pościeli nastolatki.

Dziewczyna powiedziała policji, że była na przyjęciu u jej członka rodziny i poprosiła Murzyna, aby odwieźli ją do domu.Kiedy była już w swoim pokoju Afrykanin zamknął drzwi od środka.

– Co się dzieje, ja za chwilę zostanę zgwałcona – pomyślała 17-latka. I rzeczywiście, Afrykanin zaczął się rozbierać: – Nie martw się będę szybki, będę szybki –  wyjaśnił.

Po gwałcie dziewczyna miała ataki paniki, często czuje obrzydzenie do siebie  i często płacze. Została przetestowana na obecność wirusa HIV, ale również wzięła szczepionki i leki na zapalenie wątroby.

Gwałciciel przybył do Szwecji w 2014 roku jako „polityczny uchodźca”. Przyznano mu  pobyt stały w maju 2016 r. Twierdzi, iż w jego kraju gwałcenie, to naturalna forma zaspakajania popędu płciowego.

14 września 2018 roku Sąd Rejonowy w Gotlandii skazał go na dwa lata i sześć miesięcy więzienia za gwałt i 11 000 EUR odszkodowania na szkodę dziewczyny. Prokurator nie prosił o wydalenie przestępcy ze Szwecji.

8 października 2018 roku Sąd Najwyższy podniósł karę do trzech lat więzienia.

voe

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ