Zmarł 7-miesięczny chłopiec, który w marcu został ranny w brzuchu matki

0
Eryk Postanowił zabić Natalię, gdy nie chciała usunąć ciąży fot. Facebook

W Cerekwicy Starej w powiecie jarocińskim zmarł 7-miesięczny chłopiec, którego ojciec w marcu tego roku zaatakował nożem 25-letnią partnerkę, będącą wówczas w zaawansowanej ciąż. Mężczyzna zabił też jej rodziców

Prezes szpitala w Jarocinie Leszek Mazurek powiedział w niedzielę, że dziecko zmarło w sobotę rano.

 – Matka chłopca wezwała karetkę do domu w Cerkwicy Starej w sobotę przed godziną 4 rano. Lekarz natychmiast podjął wszystkie działania medyczne, bo dziecko jeszcze wykazywało oznaki życia. Następnie karetka z dzieckiem przyjechała do szpitala, przez dwie godziny było reanimowane. Nie udało się. Stwierdzono zatrzymanie krążenia i śmierć – powiedział Leszek Mazurek.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler poinformował, że w poniedziałek zostanie przeprowadzona sekcja w celu stwierdzenia, na ile okoliczności sprzed 7 miesięcy miały wpływ na śmierć dziecka. – Wówczas prokurator, po uzyskaniu opinii biegłych, będzie wnioskował o zmianę zarzutu z usiłowania zabójstwa na zabójstwo – wyjaśnił prokurator.

W nocy z 14 na 15 marca doszło do ataku nożownika na czteroosobową rodzinę w domu w Cerekwicy Starej. Na miejscu zginęło 59-letnie małżeństwo. Ranne zostały ich córki – ciężarna 25-latka i jej o trzy lata młodsza siostra.

ZOBACZ TU WIĘCEJ

O atak oskarżono byłego partnera 25-latki. Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wlkp. postawiła 22-letniemu mieszkańcowi Jarocina łącznie cztery zarzuty. Dwa dotyczą zabójstwa osób w wieku 59 lat, a dwa – usiłowania zabójstwa kobiety i nienarodzonego dziecka. Za każdy z nich grozi od kara od 12 lat do dożywotniego więzienia „w związku z motywacją zasługującą na szczególne potępienie” – poinformował rzecznik ostrowskiej prokuratury Maciej Meler.

Zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Ostrowie Wlkp. podejrzany przebywa w areszcie.

Zaatakowana nożem ciężarna kobieta trafiła do szpitala 15 marca. Dziecko po cesarskim cięciu urodziło się w 37. tygodniu ciąży w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie z ciężkim niedotlenieniem mózgu, a następnie przewieziono je do ostrowskiego szpitala na oddział neonatologiczny.

– Na skutek obrażeń, których doznała kobieta, zostało przerwane krążenie między matką a dzieckiem, noworodek urodził się bez akcji serca, został w Jarocinie zreanimowany, ale w ostrowskim szpitalu po przyjęciu ponownie ustała akcja serca – mówiła wówczas dr Katarzyna Bierła.

Chłopczyk został wprowadzony w stan hipotermii, żeby zwiększyć jego szanse na przeżycie. Zdaniem lekarzy, stan noworodka był ciężki, ale stabilny. Nie wiadomo było jednak, w jakim stopniu został uszkodzony ośrodkowy układ nerwowy.

Po tragedii, która wydarzyła się w marcu, bliscy zaatakowanej przez nożownika 25-latki, zbierali pieniądze na remont domu, w którym doszło do ataku.

 Źródło: PAP

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ