NIE TAKI BITCOIN STRASZNY: LUNO URUCHAMIA POLSKĄ WERSJĘ PLATFORMY EDUKACYJNEJ

0

Coraz częściej słyszymy o kryptowalutach, transakcjach w Bitcoinach i technologii blockchain, ale czy wiemy, co stoi za tymi pojęciami? Czy waluty cyfrowe są bezpieczne i można nimi płacić? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy na nowym kanale edukacyjnym Luno, globalnego portfela zakupu i wymiany Bitcoina i Ethereum.

Wiedza o kryptowalutach dla każdego

Na temat kryptowalut krąży wiele mitów i niedomówień. Dla tych, którzy nie posiadają zaawansowanej wiedzy z zakresu finansów i nowych technologii, waluty cyfrowe są często synonimem spekulacji finansowych i działalności hakerów. Wiele pytań dotyczy polityki regulacyjnej i kwestii finansowych.

Z pomocą przychodzi Luno, międzynarodowa platforma zakupu i przechowywania Bitcoina i Ethereum i jej  projekt edukacyjny dedykowany użytkownikom z Polski. Na kanale Luno Polska na YouTube znajdziemy 12 krótkich lekcji z odpowiedziami na najbardziej nurtujące pytania, m.in.:

  • Co to jest Bitcoin?
  • Czy i jak można płacić kryptowalutami?
  • Czy Bitcoin jest bezpieczny?
  • Na czym polega „kopanie” kryptowalut?
  • Jak jest ustalana cena Bitcoina?

Zamiast długich wykładów i skomplikowanych analiz, Luno tworzy przystępne i zabawne historie. Zrozumieją je nawet ci, którzy wcześniej nie mieli kontaktu z finansami i nowymi technologiami. Forma ma być także angażująca i łatwa do zapamiętania, dlatego w klipach poznamy postać słynnego Satoshiego Nakamoto, dowiemy się, co ma wspólnego cyfrowy Bitcoin z jak najbardziej fizycznymi sztabkami złota i dlaczego nawet w świecie kryptowalut czasem przydatny jest solidny sejf. Autorzy, na wzór słynnej internetowej serii “Will it blend?” starają się nawet przygotować bitcoinowe smoothie.

https://www.youtube.com/watch?v=V9ZkC6KwWf4&list=PLGRW_D3oMDKMi0POnZWLEDyQn8rOSbtfx&index=11

Wszystkie materiały są dostępne w polskiej wersji językowej. Jak zapowiadają przedstawiciele Luno, kanał na YouTube do dopiero początek ich akcji edukacyjnej.

“Kosmiczny” wzrost rynku kryptowalut w Polsce

Dlaczego Luno postanowiło edukować właśnie Polaków? Okazuje się, że jesteśmy w światowej czołówce państw najbardziej zainteresowanych kryptowalutami i technologią blockchain. Sektor kryptowalut rośnie w Polsce w astronomicznym tempie. Według raportu Uczelni Łazarskiego i Centrum Technologii Blockchain, wartość rynku walut cyfrowych w Polsce wzrasta średnio o 290% rocznie. W 2017 roku obrót walutami cyfrowymi przekroczył 5,5 miliarda złotych. Analitycy przewidują, że w 2020 roku obrót kryptowalutami sięgnie nawet 187 miliardów złotych. Dla porównania, roczny budżet, którym dysponuje Miasto Stołeczne Warszawa to “zaledwie” 16 miliardów złotych[1].

Polacy dostrzegają potencjał walut cyfrowych jako rozwiązania dla każdego. Rynek rośnie w zawrotnym tempie, otwiera możliwości dla konsumentów i biznesu, jednak  wciąż brakuje rzetelnej i przystępnej wiedzy, która będzie odpowiedzią na niedomówienia i stereotypy. Chcemy, żeby każdy miał świadomość, czym są kryptowaluty, jak i gdzie bezpiecznie je kupować oraz jak z nich korzystać w codziennym życiu. Nie wszyscy mamy czas i otywację do śledzenia raportów, dlatego przygotowaliśmy wiedzę w “pigułce”. Skoro uczymy się języków obcych z aplikacji i tutoriali, dlaczego nie mielibyśmy poznawać w ten sposób kryptowalut? mówi Magdalena Gołębiewska, Country Manager w Luno.

Co to jest Luno?

Luno to wiodąca platforma oferująca waluty cyfrowe (Bitcoin i Ethereum)
i umożliwiająca każdemu ich łatwe i bezpieczne kupowanie i przechowywanie. Firma działa w ponad 40 krajach, z biurami w Londynie, Singapurze i Kapsztadzie oraz zespołem ponad 200 doświadczonych ekspertów ds. technologii i finansów. Do grona głównych inwestorów Luno należy Naspers, globalny potentat branży IT i e-commerce, właściciel tak znanych platform jak PayU i Kreditech. W 2018 roku Luno zdobyło tytuł najszybciej rozwijającej się firmy technologicznej w Wielkiej Brytanii w konkursie Tech5 organizowanym przez Adyen i TWN.

[1] https://www.bankier.pl/wiadomosc/Budzet-Warszawy-2018-wydatki-17-7-mld-zl-na-inwestycje-ponad-3-mld-zl-4048368.html

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ