Według amerykańskiego naukowca, polskiego pochodzenia, w niedalekiej przyszłości możliwe będzie przywrócenie do życia ludzi, odradzając ich komórki w zdrowe, 20-letnie ciała.

Zdaniem Dennisa Kowalsky’ego, prezesa Cryonics Institute w amerykańskim stanie Michigan, przy pomocy najnowocześniejszych technologii starzy ludzie zamienią się w zdrowych 20-latków.

Kowalsky powiedział, że pierwszy zamrożony przy pomocy krioniki człowiek może zostać wybudzony już za 50-100 lat, jak informuje Daily Mail.

Cryonics Institute w Michigan jest korporacją non-profit świadczącą usługi w dziedzinie krioniki za 28 tys. dolarów od osoby. Kowalsky twierdzi, że zamrożeni ludzie będą przywracani do życia i będą wyglądać młodziej niż tuż przed śmiercią. W tym celu zostaną wykorzystane komórki macierzyste. Krionika będzie najlepszym sposobem na oszukanie śmierci.

Naukowiec wyjaśnił, że w niedalekiej przyszłości w dziedzinie krioniki możliwe będzie to, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe. Jak dodał, około dwa tysięce osób już zgodziło się zamrozić swoje ciała po śmierci. Obecnie w laboratorium IC w kriostazie znajduje się 160 ciał ludzkich i około setki zwierząt domowych.

— Po zatrzymaniu akcji serca jest około 5 minut do pół godziny, aby kogoś ożywić. Ale zależy to od temperatury i długości życia – powiedział Kowalsky.

Naukowiec podkreślił, że jego praca polega na dalszym badaniu komórek macierzystych, które zostaną wstrzyknięte w przyszłości zamrożonym pacjentom w celu odbudowy ich zniszczonych komórek.

— Gdyby wszystko, na czym nam zależy, sprowadzało się do waszego DNA, moglibyśmy zaoszczędzić i po prostu was klonować, wówczas wyglądalibyście tak samo, ale byłby to zupełnie ktoś inny – wyjaśnił naukowiec.

Kowalsky zasugerował, że w przyszłości przy pomocy najnowszych technologii będzie można przywrócić do życia starsze osoby, odradzając ich komórki w zdrowe, 20-letnie ciała. Jak stwierdzono na stronie IC, absolutna śmierć człowieka następuje w przypadku całkowitego zniszczenia mózgu i przechowywanych w nim informacji. A zachowanie mózgu jest finalnym celem kriokonserwacji.

NS