Lekarstwa przepisywane milionom osób z chorobą Alzheimera, powodują, że pacjenci umierają przedwcześnie. Tak wskazują szokujące wyniki nowych badań.

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Wschodniej Finlandii , opublikowane w Journal of Alzheimer’s Disease, ujawnia, że ​​wiele milionów chorych może być zagrożonych z powodu śmiercionośnych efektów „toksycznych” leków przeciwpsychotycznych, takich jak haloperidol i risperidon.

„Stosowanie leków przeciwpsychotycznych wiąże się z 60-procentowym zwiększeniem ryzyka zgonu wśród osób z chorobą Alzheimera, wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez University of Eastern Finland. Ryzyko było najwyższe na początku stosowania leków i pozostało zwiększone w czasie stosowania.  Branie dwóch lub więcej leków przeciwpsychotycznych towarzyszyło prawie dwukrotnie większemu ryzyku zgonu niż monoterapia”. – donosi Naturalnews.com donosi: Badacze oparli swoje odkrycia na badaniu  57 755 osób, u których zdiagnozowano Alzheimera w latach 2005-2011. Żaden z chorych nie stosował leków przeciwpsychotycznych. W okresie obserwacji 27 procent uczestników zaczęło stosować pewien rodzaj leku przeciwpsychotycznego.

Naukowcy ustalili, że haloperidol niesie szczególnie wysokie ryzyko śmiertelności, podobnie jak wyższe dawki rysperydonu. Stosowanie dwóch lub więcej leków przeciwpsychotycznych jednocześnie wiązało się z największym ryzykiem.

IOS Press odnotował: „Badanie potwierdza obecne zalecenia, że ​​leki przeciwpsychotyczne powinny być stosowane tylko w przypadku najtrudniejszych objawów behawioralnych demencji, takich jak pobudzenie i agresja, a czas ich stosowania powinien być ograniczony. Ponadto zaleca się stosowanie najmniejszych skutecznych dawek i należy unikać jednoczesnego stosowania dwóch lub więcej leków przeciwpsychotycznych”.

Nie było to pierwsze badanie, które ostrzegałoby o korelacji pomiędzy stosowaniem leków przeciwpsychotycznych u pacjentów z chorobą Alzheimera a zwiększoną śmiertelnością. Naukowcy zaczęli ostrzegać o takim ryzyku ponad dziesięć lat temu, ale niewiele zrobili, aby zmienić liczbę recept wypisywanych na te niebezpieczne leki.

Chociaż dokładne przyczyny choroby Alzheimera pozostają nieznane, istnieją niepotwierdzone dowody na to, że może istnieć co najmniej jeden, naturalny sposób wyleczenia tej choroby.

Natural News  doniosła o lekarce z Florydy, która powstrzymała chorobę Alzheimera swego męża, dając mu cztery łyżeczki oleju kokosowego dziennie przez rok. Pod koniec tego czasu był w stanie ponownie ćwiczyć i dbać o siebie, a jego atrofia mózgu została całkowicie zatrzymana.

Oczywiście, bez względu na stan, zapobieganie jest zawsze lepsze niż leczenie.  Każdy z nas może podjąć określone kroki, aby odeprzeć chorobę Alzheimera:

  • Ćwicz regularnie: Jedno z badań wykazało, że regularne ćwiczenia mogą zmniejszyć ryzyko Alzheimera nawet o 50 procent.
  • Uporządkuj swoją dietę: Lekarze zalecają przejście na dietę zdrową dla mózgu, taką jak dieta śródziemnomorska bogata w zdrowe tłuszcze, takie jak omega-3, zmniejszająca stan zapalny i wytwarzanie wolnych rodników, które powodują niepotrzebne obciążenie mózgu.
  • Gry umysłowe: Stała stymulacja psychiczna została powiązana z radykalnie zmniejszonym ryzykiem choroby Alzheimera, więc pozostań aktywna umysłowo, rozwiązuj krzyżówki itp.
  • Cichy, nieprzerwany sen: ciało wypłukuje toksyny z organizmu podczas snu. HelpGuide.org zauważa: „Uczulenia łączyły zły sen z wyższymi poziomami beta-amyloidu, kleistego, blokującego mózg białka, które z kolei dodatkowo przeszkadza w śnie – szczególnie przy głębokim śnie niezbędnym do tworzenia pamięci.”

Są pewne rzeczy, które każdy z nas może zrobić, aby zapobiec tej wyniszczającej chorobie, a jeśli ukochana osoba już z nią walczy, warto znaleźć naturalne sposoby, aby pomóc poczuć się spokojnym, zamiast zwracać się ku destrukcyjnym lekarstwom.

eps