WIELKA BRYTANIA: Władze zakazały sprzedaży kubków z templariuszami bo obrażają uczucia! Zgadnij czyje?

Władze dystryktu Charnwood, w Wielkiej Brytanii, zabroniły sprzedawać kubki i kufle z wizerunkami templariusz i innych rycerzy krzyżowych, gdyż denerwuje to i obraża muzułmanów – informuje portal metro.uk.

Tina Gayle, która handluje na rynku w Loughborough, usłyszała, że musi usunąć ze swojego stoiska wszystkie takie przedmioty. Kufle i kubki, które sprzedaje kobieta, przedstawiają rysunek rycerza i mają motto, które brzmi: „Nie dla nas, Panie, nie dla nas to, ale dla chwały Twojej”.

Tina Gayle mówi: – Nie miałam ani jednej skargi od muzułmanina, chociaż wielu z nich ogląda moje stoisko. Ale Rada zabroniła mi sprzedaży, i teraz sprzedaję kubki w serwisie eBay. Chciałbym wrócić na moje stoisko, ale w tej chwili nie mogę. – dodaje.

Rzecznik rady Charnwood Borough powiedział: – Sprzedawca odmówił usunięcia kubków ze stoiska, więc wydaliśmy decyzję, która wyklucza przedsiębiorcę z wszystkich rynków Loughborough. Ta decyzja jest zgodna z naszymi przepisami, które stwierdzają, że jeśli przedsiębiorca wykazał się poważnym uchybieniem, można go bezzwłocznie wykluczyć z obrotu, nie wymagając dalszych ostrzeżeń. Poważne wykroczenie obejmuje wprowadzenie na rynek i sprzedaży przedmiotów, które mogą być obraźliwe.

Taka jest dziś Wielka Brytania, gdzie krzyż jest obraźliwym symbolem. Król Anglii Ryszard I Lwie Serce przewraca się w grobie.

edi

 

 

Zobacz również: