34-letni Mustafa Bashir pobił swoją żonę kijem do krykieta, zmuszał do picia wybielacza i wyzywał jej znajome od „angielskich dziwek”. Jednak uniknie więzienia, gdyż angielski sędzia nie wierzy, że jego żona była bezbronna.
Dla sędziego nie miało najmniejszego znaczenia to, że mężczyzna z zazdrości rzucił się na swoją żonę z kijem do krykieta grożąc jej: – Gdy cię tym uderzę z całej siły, będziesz martwa!
W trakcie kolejnych awantur Bashir zmuszał żonę do picia wybielacza i nakłaniał ją do samobójstwa. 33-letnia Fakhara Karim zeznała w sądzie w Manchesterze, że brutalność jej partnera nasilała się: – Nie tolerował, że nosiłam zachodnie ubrania, a moje znajome nazywał „angielskimi dziwkami”.
Sędzia jednak nie dopatrzył się winy muzułmanina. I nie zdecydował się skazywać Bashira na karę więzienia. W ocenie sędziego żona oprawcy „nie jest bezbronną osobą”.
Nie jestem przekonany aby Fakhara Karim była osobą bezbronną. To raczej rodzaj kobiety, która nie potrafi mówić w języku kraju, do którego przybyła. Takie kobiety wpadają w pułapkę i nie zwierzają się ze swoich problemów znajomym ani rodzinie. Tak nie było w tym przypadku. Jest to inteligentna kobieta posiadająca dużą grupę znajomych i ma dyplom uniwersytecki. Niestety opresyjny związek miał na nią zły wpływ i teraz ciężko jej zaufać komukolwiek, zwłaszcza mężczyznom – tyle do powiedzenia miał sędzia.
34-letni Pakistańczyk aby uniknąć więzienia, twierdził w sądzie, że otrzymał kontrakt z Leicestershire County Cricket Club -czołowym klubem krykieta w Anglii. Zaś wyrok skazujący przerwałby jego karierę ,
Tymczasem rzecznik prasowy Leicestershire powiedział: – Twierdzenie Mustafy Bashira, że otrzymał kontrakt na grę w naszym klubie było całkowicie fałszywe. Klub nigdy nie rozmawiał, nie miał kontaktu z Bashirem i nie oferował mu pracy
Podobne oświadczenie zostało przekazane policji w Manchesterze i teraz ona będzie zajmować się tą sprawą.
Dyrektor Generalny CCC w Leicestershire Wasim Khan powiedział: – Leicestershire CCC jest oburzony, że Bashir mogłaby wymyślić ofertę pracy z naszego klubu w celu, jak się wydaje, uniknięcia wyroku więzienia.
Klub aktywnie angażuje się w walkę z przemocą domową i we wrześniu ubiegłego roku zorganizował mecz wspierający kampanię „Białe wstążki „, która ma na celu walkę z przemocą w rodzinie.
ex