during the international friendly match between Germany and England at Signal Iduna Park on March 22, 2017 in Dortmund, Germany.
Brytyjska gazeta „Independent” wyraziła się w niepochlebnie o angielskich kibicach, którzy przyjechali do Dortmundu na spotkanie towarzyskie z reprezentacją Niemiec.
Przed meczem kibice brytyjscy wygwizdali niemiecki hymn, a w trakcie spotkania śpiewali piosenkę z czasów II wojny światowej o pilotach Royal Air Force zestrzeliwujących samoloty III Rzeszy.

Jak relacjonuje gazeta, to nie był koniec wybryków brytyjskich kibiców. W czasie tego spotkania Niemcy żegnali Łukasza Podolskiego, który wystąpił po raz ostatni w barwach reprezentacji tego kraju. Gdy piłkarz opuszczał boisko, Brytyjczycy gwizdali i pokazywali nieprzyzwoite gesty.
— Tak zachowują się tylko łachudry. Czy tak wygląda wolność, za którą nasi przodkowie oddali życie? Co pomyśleliby o tych ludziach teraz? – zastanawia się dziennikarz Ian Herbert.
Związek piłki nożnej działający w Anglii, The Football Association, nazwał zachowanie kibiców „niewłaściwym, lekceważącym i rozczarowującym” i obiecał, że bliżej przyjrzy się incydentowi w Dortmundzie.

NS