Bogoria bierze prawie wszystko

0

Niespodziewana absencja turniejowej dwójki, Szymona Wiśniewskiego z Bogorii Grodzisk Mazowiecki, niewątpliwie miała wpływ na przebieg rozegranych w Wyszogrodzie wojewódzkich eliminacji do mistrzostw Polski kadetów (juniorów młodszych) w tenisie stołowym. Szansę najpełniej wykorzystał jego klubowy kolega Adam Banasik, przegrywając dopiero w finale.

Wychowankowie jednego z najlepszych, jeśli nie najlepszego klubu w Polsce, co rok obecnego w czołówce europejskiej Ligi Mistrzów, wzięli w Wyszogrodzie prawie wszystko. Wśród dziewcząt triumfowała Martyna Lis, wśród chłopców, Miłosz Redzimski, oboje z Grodziska. To oni wraz z finalistami, Adamem Banasikiem (też z Bogorii) i Katarzyną Trochimiuk ze Spójni Warszawa wywalczyli bezpośredni awans do trzecich eliminacji ogólnopolskich – turnieju III Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów, który odbędzie się już za dwa tygodnie w Luboniu (woj. wielkopolskie).

Dziewczęta wymieniane wśród faworytek turnieju w większości przypadków obroniły swoje pozycje. O dominacji Martyny Lis w tej kategorii wiekowej świadczy fakt, że w zawodach nie straciła seta. Ale warto odnotować zwycięstwo w małym finale, meczu o trzecie miejsce, młodziczki, Julii Czubakowskiej z MLUKS Nadwiślanin Płock. Do udanych zaliczy ten turniej również Karolina Sadowska z UKS Return Piaseczno. Atakując spoza pierwszej dziesiątki zakończyła turniej na miejscu 7-8.

W eliminacjach wojewódzkich kadetów niepodzielnie rządzi od początku sezonu jedenastolatek, czyli nominalnie jeszcze żak (rocznik 2006 i młodsi), Miłosz Redzimski. Niezwykle utalentowany zawodnik Bogorii nie schodzi także z podium Grand Prix Polski młodzików (trzynastolatkowie i młodsi). W Wyszogrodzie, grając w kategorii piętnastolatków, stracił tylko jednego seta, którego urwał mu w ćwierćfinale półtora roku starszy Filip Kostecki z GLKS Nadarzyn.

Drugi w rywalizacji chłopców, Adam Banasik (Bogoria) to również zawodnik młodszej kategorii wiekowej – młodzik. Choć łatwo wcale nie było, w Wyszogrodzie w pełni wykorzystał szansę, jaka nieoczekiwanie się pojawiła, kiedy zabrakło turniejowej dwójki, Szymona Wiśniewskiego.

Drugim zawodnikiem, który nieoczekiwanie pojawił się na podium był Jakub Brzezik z Piaseczna (trzecie miejsce). Ze swoich lokat, najlepszych w tym sezonie, powinni być także zadowoleni ćwierćfinaliści turnieju: Adrian Przybyła z UKS Alfa Gostynin oraz losowany z bardzo dalekiego miejsca Mateusz Szczepański (SKS 40 Warszawa). Z najwyższej lokaty w sezonie (przedział 13-16.) mógł się cieszyć także Jakub Kosieliński z Nadwiślanina Płock.

W III Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Kadetek i Kadetów w Wyszogrodzie wzięło udział 68 zawodniczek i zawodników z 16 klubów z województwa mazowieckiego: Alfa Gostynin,  Andromeda Warszawa, Bielany 273 Warszawa, Bogoria Grodzisk Maz., Hals Warszawa, Lupus Kabaty Warszawa, GLKS Nadarzyn, Nadwiślanin Płock, Olimpijczyk Jeżewo, Pałac Młodzieży Syrena Warszawa, Pogoń Siedlce, Return Piaseczno, SKS 40 Warszawa, SP Mordy, Spójnia Warszawa, Tęcza Budki Piaseckie. Wyniki szczegółowe i klasyfikacje można znaleźć na stronie związkowej mzts.pl

Wyszogród tylko przez tydzień „odpocznie” od tenisistów stołowych. Już w następną sobotę 25 marca w Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Niepodległości odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Województwa dwóch kategoriach wiekowych: młodzik i junior. Dzień później, ale już w Ożarowie Mazowieckim w Młodzieżowych Mistrzostwach Województwa zagrają zawodniczki i zawodnicy z roczników 1996 – 1998, czyli kategoria U21.

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ