WARSZAWA: Nigeryjczyk udający Kanadyjczyka zatrzymany na lotnisku

0
fot, Nadwiślański OSG
Funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Nigerii, który posługiwał się skradzionym kanadyjskim paszportem. Co więcej, w bagażu miał ukryte także inne dokumenty – włoskie, nigeryjskie i kanadyjskie. Wszystkie były wystawione na te same dane osobowe.

Cudzoziemiec zgłosił się do odprawy paszportowej na warszawskim Lotnisku Chopina przed odlotem samolotu do Toronto. Do kontroli przedstawił kanadyjski paszport, który – jak się okazało – figurował w bazach danych jako utracony.

Mężczyznę zatrzymano. W jego bagażu funkcjonariusze znaleźli kolejne dokumenty: nigeryjski paszport, dwa nigeryjskie i jeden włoski dowód osobisty, dwa nigeryjskie i jedno kanadyjskie prawo jazdy oraz włoski dokument pobytowy. Wszystkie dokumenty były wystawione na te same dane osobowe.

Funkcjonariusze SG ustalili, że zatrzymany jest obywatelem Nigerii i posiada prawo do pobytu na terytorium Włoch, co poświadczyła strona włoska.

Wobec Nigeryjczyka wszczęto postepowanie przygotowawcze prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota. Za usiłowanie przekroczenia granicy na podstawie paszportu stwierdzającego tożsamość innej osoby oraz za czynienie przygotowań do posłużenia się podrobionymi dokumentami, cudzoziemcowi grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Nadwiślański OSG

fot, Nadwiślański OSG

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ