21 młodych sportowców rozpoczyna swoją przygodę z unikalnym programem edukacyjnym, jakim jest Sportowa Akademia Veolii (SAV). Uroczystą galą, która odbyła sią 4 listopada na PGE Narodowym zainaugurowana została 8. edycja SAV. Ambasadorem programu jest wybitna lekkoatletka – Kamila Lićwinko. Rodzina Akademii, razem z tegorocznymi beneficjentami liczy już ponad 140 sportowców, w tym wielu Olimpijczyków i reprezentantów kraju.
Sportowa Akademia Veolii to program edukacyjno-stypendialny skierowany do młodych sportowców w wieku 14-18 lat, uprawiających dyscypliny olimpijskie, indywidualne. Szkolenia w ramach Akademii obejmują min. marketing sportowy, psychologię sportu, sztukę prezentacji i kontaktów z mediami, coaching oraz dietetykę.
W tegorocznej gali rozpoczynającej 8. edycję programu wzięli udział absolwenci minionej edycji oraz nowi beneficjenci, wyłonieni spośród ponad 170 kandydatów – młodzi sportowcy z Chrzanowa, Tarnowskich Gór, Łodzi, Poznania i Warszawy. SAV współpracuje z lokalnymi władzami samorządowymi oraz mediami – ich przedstawiciele zasiadają w kapitułach kwalifikujących do programu.
– Aktywna współpraca z lokalnymi środowiskami to jedno ze zobowiązań grupy Veolia, które wytyczają politykę społecznej odpowiedzialności Veolii. Jesteśmy dumni ze Sportowej Akademii Veolii – ten projekt doskonale wpisuje się w politykę naszej firmy, opierając się na jej głównych wartościach i zasadach, min. na odpowiedzialności, solidarności i szacunku wobec wysiłku i ciężkiej pracy – mówi Gérard Bourland, dyrektor generalny grupy Veolia w Polsce.
Sportowa Akademia Veolii to wsparcie dla młodych sportowców, ale również promocja aktywnego trybu życia oraz harmonijnego rozwoju. Pomagając młodym zawodnikom, program jest jednocześnie punktem odniesienia i ośrodkiem aspiracji dla szerszych grup młodzieży. Sporty indywidualne, które spotykają się z mniejszym zainteresowaniem mediów niż np. piłka nożna, od zawodników wymagają tyle samo, jeśli nawet nie więcej, wysiłku i poświęcenia. W przeświadczeniu inicjatorów projektu, absolwentów Akademii i jej ambasadorów warto o tym pamiętać.
Sport wyczynowy to codzienny, wielogodzinny wysiłek. Młodzi zawodnicy poświęcają mu większość swojego czasu. W dzisiejszym świecie oprócz wyników sportowych, ważna jest również umiejętność odnalezienia się w świecie mediów, marketingu, sztuka świadomego budowania kariery sportowej. W tym właśnie Veolia pomaga swoim podopiecznym – mówi Kamila Lićwinko, Ambasadorka Sportowej Akademii Veolii, halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż (2014), wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, trzecia zawodniczka świata.
Wśród beneficjentów 8. edycji SAV są reprezentanci różnych dyscyplin olimpijskich indywidualnych. Rodzina Sportowej Akademii Veolii powiększyła się o: czworo pływaków, troje kajakarzy, trzy lekkoatletki, dwoje karateków, dwoje kolarzy (kolarstwo szosowo-torowe i kolarstwo górskie), a także pojedynczych reprezentantów następujących dyscyplin: judo, taekwondo, szermierka, wioślarstwo, żeglarstwo, tenis stołowy oraz tenis ziemny.
Szczegóły dotyczące  programu SAV znajdują się na stronie www.sportowaakademiaveolii.pl oraz na www.facebook.com/SportowaAkademiaVeolii.

Zobacz również: