Gdzie jest Iwona Wieczorek?

Minęło już ponad dziesięć lat, odkąd w tajemniczych okolicznościach zaginęła Iwona Wieczorek. To właśnie w lipcu 2010 roku Wieczorek była widziana po raz ostatni, jak wracała z jednej z dyskotek w Sopocie. Całej sprawie niemalże od początku przygląda się dziennikarz śledczy Janusz Szostak, który wydał nawet książkę „Co się stało z Iwoną Wieczorek?”. Teraz Szostak poszedł o kilka kroków dalej i przystąpił do skomasowanych działań, mających na celu wyjaśnić całą tajemnicę. Wydaje się, że jest bliżej, niż kiedykolwiek prędzej. Właśnie przekazał opinii publicznej zaskakujące wieści.

Iwona Wieczorek zostanie odnaleziona?

To pytanie wydaje się być zasadne, zwłaszcza po słowach, które opinii publicznej przekazał Janusz Szostak. Dziennikarz śledczy, który od początku zaginięcia angażuje się w sprawę Iwony Wieczorek wpadł na pewien trop. Czy informacje, którymi podzielił się także z policją pomogą zlokalizować najprawdopodobniej ciało Iwony Wieczorek?

Iwona Wieczorek i jej zaginięcie od wielu lat mocno interesuje opinię publiczną. Trzeba przyznać, że próżno by szukać drugiego tak tajemniczego zaginięcia w Polsce. Janusz Szostak wraz z wynajętą ekipą przeszukał niedawno działki w Gdańsku. Co ciekawe, rejony te były już przeszukiwane w 2016 roku. Zdaniem dziennikarza śledczego nie do końca dokładnie. „Moim zdaniem zrobiono to pobieżnie” – stwierdził kilka dni temu Janusz Szostak.

Czy dziennikarz rzeczywiście wpadł na konkretny trop do rozwiązania zagadki, gdzie jest Iwona Wieczorek? Wszystko na to wskazuje, bowiem Szostak wydaje się być pewny siebie. Wielce prawdopodobne wydaje się, że ciało Iwony Wieczorek zostało… zabetonowane.

W 2016 roku nikt nie zwrócił uwagi, że w garażu tym jest zabetonowany kanał. Zwróciłem na to uwagę funkcjonariuszom Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku (…) Garaż był sprawdzany przez nas georadarem i wykazał w dwóch miejscach hiperbole, które należałby zweryfikować. Aby to zrobić należałoby rozkuć kanał, bądź przeprowadzić odwierty wiertłem koronowym i pobrać próbki do analizy – mówi Szostak, cytowany przez portal crime.com.pl

Sprawą zajęła się już policja, która dokonała dokładnego przeszukania garażu. Ponadto dokonano nawierceń i pobrano próbki do badań. Póki co, funkcjonariusze, a także Janusz Szostak nie zdradzają kolejnych szczegółów tych działań. Mamy jednak nadzieję, że na dniach dowiemy się czegoś więcej. Czy poznamy odpowiedź na pytanie „gdzie jest Iwona Wieczorek”? Wszystko wskazuje na to, że upór Janusza Szostaka może zostać, jakkolwiek to zabrzmi, nagrodzony, a rodzina Iwony Wieczorek pozna wreszcie prawdę o całej sprawie.

Zobacz również: