Prognoza pogody, jaka pogoda w Polsce?

W czwartek nad Polskę nadciągnęły upały. Termometry w wielu miejscach w kraju od tego dnia przekraczają 30 stopni Celsjusza. Czy podobnie będą wyglądały najbliższe dni? Pojawiła się najnowsza prognoza długoterminowa. Zbliżająca się pogoda nie ucieszy jednak każdego.

Prognoza długoterminowa, jaka pogoda w Polsce?

Jak donosi portal fanipogody.pl, póki co nie będzie widać końca napływu gorących mas powietrza nad nasz kraj. Upały potrwają więc nieco dłużej, niż tylko do niedzieli. Prawdopodobnie również przez cały przyszły tydzień i weekend przyjdzie nam się zmagać z temperaturami przekraczającymi niemalże w całej Polsce 30 stopni Celsjusza. Z pewnością, tym, którzy uwielbiają lato, taka pogoda się spodoba. Prognoza długoterminowa okazuje się jednak męcząca dla osób, którzy wolą, aby niemalże mordercze temperatury spuściły nieco z tonu.

Według najnowszej prognozy pogody upały potrwają co najmniej do 16 sierpnia, a niewykluczone także, że nawet do 18 sierpnia. Szykuje się nam więc niezwykle gorąca końcówka lata i wakacji.

Najgoręcej ma być na zachodzie kraju, gdzie w obszarach przygranicznych z Niemcami temperatura może osiągnąć nawet 36 stopni Celsjusza. Pamiętajmy, że taka pogoda potrafi być niebezpieczna, a więc należy dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu oraz nie przebywać zbyt długo na słońcu.

źródło: fanipogody.pl

Zobacz również: