25 lipca wystartował konkurs Slow Road, w którym internauci mogą nadsyłać swoje propozycje miejsc, wpisujących się w filozofię spędzania wolnego czasu i życia w stylu slow. Konkurs potrwa do 5 sierpnia.

Konkurs prowadzony jest na fanpage’u Slow Road na Facebooku. By wziąć w nim udział należy wskazać wybrane „punkty SLOW” (miejsca nieodkryte, mało znane, klimatyczne, które realizują w praktyce założenia filozofii slow life), znajdujące się w obrębie pięciu województw (łódzkie, dolnośląskie, świętokrzyskie, zachodniopomorskie, warmińsko-mazurskie).

Kategorie konkursowe

Zgłoszeń można dokonywać w trzech kategoriach:

  • Miejsca rekomendowane jako noclegowe – oceniane będą z perspektywy estetyki i jakości architektury, ekologii, oryginalnego i unikalnego charakteru.
  • Miejsca rekomendowane ze względu na kulinaria (produkty regionalne, restauracje, bary) – oceniane będą pod względem walorów smakowych, zdrowotnych i estetycznych oferowanych dań. Oprócz tego ważnym kryterium będą także wartości wiążące podawane jedzenie z regionalną tradycją i historią.
  • Miejsca rekomendowane jako atrakcje – chodzi o miejsca, które dają możliwość spędzenia wolnego czasu w stylu slow. Jest to dość pojemna kategoria, dlatego można zgłaszać różne miejsca – ważne jest jednak, by spełniały one następujące zasady: miejsca muszą być przyjazne dla środowiska oraz związane z wartościami ważnymi dla regionu.

Zgłoszenie powinno zawierać krótki opis wyjaśniający, dlaczego akurat to miejsce realizuje ideę „SLOW” oraz adres miejsca. Opcjonalnie w zgłoszeniu można również umieszczać zdjęcia.

Nagrody

Organizatorzy konkursu przewidzieli trzy nagrody – po jednej w każdej kategorii. Do wygrania będą zestawy nagród SLOW&GO: hamak oraz kosz piknikowy.

Slow Road, czyli pomysły na udany slow driving

Projekt Slow Road i towarzyszący mu konkurs to rozszerzenie i kontynuacja zeszłorocznego projektu filmowego #pieknedrogi.pl, który miał na celu odkrycie i pokazanie dziesięciu najpiękniejszych polskich tras.

– Projekt #pieknedrogi.pl spotkał się z pozytywnym odbiorem oraz dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem internautów. Takie reakcje zainspirowały nas do pójścia o krok dalej, a więc do promowania nie tylko idei slow drivingu, ale szerzej – filozofii życia w stylu slow. Tak narodził się projekt Slow Road, który ma na celu wytycznie polskich tras, na których znajdują się wartościowe, ciekawe miejsca, realizujące w praktyce założenia slow life i w konsekwencji opracowanie wyjątkowego przewodnika dla fanów podróżowania w stylu slow – mówi Mateusz Zmyślony, dyrektor kreatywny w Eskadrze.

 

Konkurs potrwa do 5 sierpnia, wybrane miejsca należy zgłaszać w komentarzach pod postem konkursowym na fanpage’u Slow Road na Facebooku: https://www.facebook.com/ProjektSlowRoad/

Partnerami projektu są: Mazda Motor Poland oraz Magazyn {slow} – partner merytoryczny.

Patronem projektu jest Polska Organizacja Turystyczna.

Patroni medialni: Magazyn {slow}, National Geographic Traveler, Slow Life Food & Garden.