Czas na odnowę

W okresie lata nasza skóra jest bardzo głodna. Chce dużo pić i jeść, czyli trzeba ją nawilżyć i nakarmić. Najpierw należy ją oczyścić ze  zrogowaciałego naskórka.

 Stare komórki powinny obumrzeć, by na ich miejsce mogły pojawić się nowe. Dzięki temu przestaje być stara i zmęczona, nabiera życia i blasku. Trzeba ją tylko wesprzeć w odnowie.

Lato to czas na porządki nie tylko w garderobie, ale też na półce w kosmetykach. Pora na delikatne i gruboziarniste pilingi, balsamy, mleczka ujędrniające i rozświetlające, kremy wyszczuplające i napinające skórę, a także regenerujące na dzień i na noc.

Warto oczyścić organizm masażem limfatycznym. Największe złogi gromadzą się w kończynach dolnych. Warto zafundować sobie masaż limfatyczny nóg. Jest to po prostu delikatny masaż polegający na ugniataniu ciała palcami. Zabieg pobudza krążenie limfy, a tym samym szybciej oczyszcza komórki z toksyn. W ten sposób uwalnia się nadmiar wody, a nogi stają się lżejsze i przestają puchnąć.

 W oczyszczaniu organizmu  oprócz masażu, ważną rolę odgrywa dieta. W komórkach gromadzi się wiele trujących substancji. Są one naturalnym produktem przemiany materii. Zdrowy, silny organizm doskonale sobie radzi z ich usuwaniem. Jednak przy przemęczeniu i osłabieniu toksyny mogą pozostawać dłużej. Pomocne jest spożywanie warzyw i owoców, zwłaszcza tych, które mają działanie oczyszczające: śliwki, rabarbar, truskawki, ananas, fasola.

Dla poprawienia urody warto spożywać doustne środki wspomagające odnowę. Są to tabletki poprawiające jędrność skóry. Warto sięgnąć po tabletki oczyszczające. Wskazana jest kuracja witaminowa. Najważniejsze są: witamina C i E.  Pamiętajmy o piciu wody .

Z tak przygotowaną skórą możemy korzystać z lata. Jędrna, odżywiona i nawodniona skóra pozwoli nam uzyskać zdrową i ładną opaleniznę.

Zapraszam na masaż limfatyczny.