Do Sądu Okręgowego w Opolu trafił wniosek prokuratury o umorzenie śledztwa w sprawie usiłowania zabójstwa niemowlaka i jego matki przez Waldemara Z. – powiedział prokurator Stanisław Bar. Powodem decyzji jest opinia biegłych, którzy uznali podejrzanego za osobę niepoczytalną.

Do zdarzenia doszło 15 listopada 2018 roku. Jak ustalono w trakcie śledztwa 37-letni Waldemar Z. zatrzymał samochód z prośbą o podwiezienie do najbliższej miejscowości. Już podczas jazdy zachowywał się agresywnie. Wtedy właścicielka auta wyprosiła go z samochodu.

 Mężczyzna wysiadł we wsi Kadłub, gdzie wszedł do pierwszego z brzegu domu, w którym była nieznana mu kobieta i jej roczny syn. Waldemar Z. bez żadnego powodu zaatakował dziecko, rzucając nim o podłogę i przyduszając główkę butem. Na pomoc dziecku rzuciła się jego mama. Chcąc ją uciszyć, napastnik szarpał kobietę za włosy, dusił i próbował rozerwać usta. Członkom rodziny dziecka udało się obezwładnić napastnika, któremu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa matki i dziecka oraz wtargnięcia do domu.

– Przeprowadzone przez biegłych badania wskazały jednoznacznie, że Waldemar Z. jest niepoczytalny. W takiej sytuacji prokuratura nie ma innego wyjścia, jak skierować do sądu wniosek o umorzenie postępowania i zastosowanie wobec sprawcy środka zapobiegawczego w postaci umieszczenia w zakładzie psychiatrycznym – wyjaśnia prokurator Bar.

źródło: PAP

Zobacz również: