Tak zwany nieletni uchodźca zgwałcił 13-letnią dziewczynę w krzakach.  Ofiara gwałtu próbowała popełnić samobójstwo poprzez połknięcie tabletek nasennych.

Grupa młodych ludzi spotkała się w parku w dzielnicy Gottsunda, w Uppsali. Afgańczyk stwierdził, że chce się przejść i zaprosił na spacer zabrał 13-letnią dziewczynę. Po czym wciągnął ją w krzaki, zerwał z niej ubranie, przytrzymał ją za nadgarstki i dokonał gwałtu.

Według ofiary gwałciciel nic nie mówił podczas gwałtu: – Po prostu się uśmiechnął, powiedziała i zachowywał się jak bestia. Był jak zwierzę. Pies lub wilk.

Następnego dnia dziewczyna powiedziała ojcu, co się stało, co doprowadziło do zgłoszenia gwałtu na policję.

Kilka dni później dziewczyna podjęła nieudaną próbę popełnienia samobójstwa: – Połknęłam masę tabletek nasennych, ponieważ chciałem umrzeć. Po tym, jak mi to zrobił, poczułam się okropnie – powiedziała dziewczyna.

Zboczeniec został osądzony jako nieletni – choć według Rady ds. Migracji jest on dorosłym mężczyzną.

Sąd Rejonowy w Uppsali uznał, że odpowiednią karą dla gwałciciela będzie pobyt w ośrodku wychowawczym przez okres czterech miesięcy. Według sądu w Uppsali, który wydał ten kuriozalny werdykt, przestępstwo nie jest wystarczająco złe, aby deportować Afgańczyków.

TU CZYTAJ WIĘCEJ

Zobacz również: