Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke przez lata swojej obecności na scenie politycznej przyzwyczaił do skrajnych poglądów. Jednym one się podobają, przez co Korwin przyciąga do siebie chociażby najmłodsze pokolenie, a inni wręcz przeciwnie, pukają się po głowach, wysłuchując co ma do powiedzenia Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z ramienia Konfederacji. JKM właśnie zabrał głos w sprawie wydarzeń na Białorusi i jak na niego przystało, wywołał sporo różnych emocji.

Korwin-Mikke w swoim stylu komentuje wydarzenia na Białorusi

Świat nie może nadziwić się zdjęciom i materiałom filmowym, które mimo cenzury napływają z Białorusi. Wczoraj, jak i przedwczoraj na ulicach wielu miast, a w szczególności w Mińsku doszło do gigantycznych protestów, obywateli, którzy podważają wynik wyborów. Oficjalnie Aleksander Łukaszenko pokonał, a mówiąc precyzyjnie, wręcz zdeklasował Swiatłanę Cichanouską. Problem jednak w tym, że z protokołów poszczególnych komisji wyborczych wynika coś innego – zwycięstwo Cichanouskiej.

Z OSTATNIEJ CHWILI: Władimir Putin przystępuje do działania. Świat patrzy z niedowierzaniem

W naszym dzisiejszym artykule pisaliśmy o przerażających nagraniach z ulic Mińska, a teraz kolejna rzecz poruszyła społeczeństwo w Polsce. Chodzi o komentarz, którego autorem jest Janusz Korwin-Mikke. Polityk Konfederacji w swoim kontrowersyjnym stylu odniósł się do wydarzeń na Białorusi. W Internecie wybuchła burza, pomiędzy zwolennikami tejże teorii i ich przeciwnikami.

JE Włodzimierz Putin jest znakomitym prezydentem Federacji Rosyjskiej i wpatrzył okazję powiększenia Federacji o Białoruś w sposób całkowicie d***kratyczny, z poparciem pożytecznych idiotów z Polski i Europy, Wstawił swojego kandydata, p.Wiktora Babarykę, i oczekiwał jego zwycięstwa. Podrzucił też trochę rozmaitych „zielonych ludzików”. Na Jego nieszczęście służby specjalne JE Aleksandra Łukaszenki p.Babarykę wsadziły do aresztu, ludzi p.Wagnera chcą wydać Ukrainie lub może zwrócić Rosji; klapa. Jednak akcja poszła. P.Babaryka przekazał (dość skutecznie) swoje poparcie p.Swietłanie Cichanouskiej – i powstało zamieszanie. Najprawdopodobniej p.Łukaszenka przegrał wybory w samym Mińsku – stąd mam wrażenie, że te „80% poparcia” jest mocno nadymane. Czy wygrał w ogóle? Chyba tak, ale mało mnie to obchodzi, bo nie jestem d***kratą. Krótko pisząc: Rosja chciała obalić prezydenta Białorusi. Nie udało się – i teraz liczy na pożytecznych idiotów z UE (bo już Amerykanie tacy głupi nie są!). Nie powinniśmy się do tego mieszać – przekazał Korwin-Mikke za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Zwłaszcza ostatnie zdanie jest szokujące, w którym Korwin-Mikke nazywa Unię Europejską pożytecznymi idiotami. Polityk wyraźnie też zaznaczył, że Polska nie powinna mieszać się do spraw Białorusi, czym wywołał olbrzymie poruszenie. Czy zgadzacie się z jego słowami?

GORĄCY TEMAT: Wypłynęło przerażające nagranie wideo z Białorusi. Obserwatorzy dostrzegli coś zagadkowego

Zobacz również: