Znaleziono związek między szczepionkami i autyzmem

1

Nowe brytyjskie badanie pokazuje, że dzieci autystyczne mają do 10 razy więcej glinu w mózgu niż ilość, która jest uważana za bezpieczną u dorosłych. Profesor Chris Exley z Keele University twierdzi, że badania dowodzą, że aluminium znajdujące się w szczepionkach powoduje, że u wiele dzieci rozwija autyzm.

– Być może  wskazuje to na związek między szczepieniem a zaburzeniem ze spektrum autyzmu(ASD), ze względu na włączeniu adiuwantu glinowego do szczepionki  – powiedział profesor Keele.

Naukowcy spekulują, że osoby cierpiące na autyzm mogą mieć zmiany genetyczne, które powodują, że gromadzą aluminium, które zdrowi ludzie są w stanie usunąć.

Już w 1995 roku gastroenterolog Andrew Wakefield stwierdził, że szczepionki przeciw odrze, śwince i różyczce są powiązana z chorobą jelit i autyzmem.
Pogląd  Wakefielda został szeroko zdyskredytowany, jednak Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że strach ludzi przed szczepionkami oznacza, że ​​wiele, szczególnie małych dzieci, jest pozbawionych ochrony przed odrą.

Jednak badania przeprowadzone  na Uniwersytecie Keele, opublikowane w Journal of Trace Elements, dowodzą, że aluminium jest przyczyną autyzmu.

 Stwierdzono, że zawartość glinu w tkankach mózgu pięciu zmarłych z rozpoznaniem ASD jest wyjątkowo wysoka.

Na przykład w jednym z czterech głównych płatów mózgowych u 15-letniego chłopca z autyzmem  stwierdzono 8,74 (11,59) mikrogramów  suchej masy – wartość ta jest co najmniej 10 razy większa niż uznana za akceptowalną dla dorosłych osób.

Osoby cierpiące na autyzm mogą być w mniejszym stopniu zdolne do usuwania  aluminium z organizmu. Być może w genetycznym składzie konkretnych osób jest coś, co predysponuje je do gromadzenia i zatrzymywania glinu w mózgu.
dud

1 KOMENTARZ

  1. Drogi autorze czemu nie podajesz linku do artykułu chcesz powiedzieć że badania tkanek 5 zmarłych osób u których stwierdzono autyzm (oczywiście bez grupy kontrolnej) bez jakiejkolwiek historii medycznej w dodatku exley podaje w swojej pracy odwołanie do pracy która ma podawać wartości referencyjne. Tak się składa że sprawdziłem odwołanie i….. dotyczy czegoś zupełnie innego . Polecam Ci autorze zrobić to samo. Dalej polecam Ci zweryfikować faktyczne wartości referencyjne dot aluminium np. Na iOS Press. Jak się składa nie różni się to od wyników podanych przez exley. Zalecam większą rzetelność na przyszłość i pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ