30-letnią kobietę zgwałciło na klatce schodowej bloku mieszkalnego na przedmieściach Sztokholmu około 20 migrantów. Wszyscy oni występowali wcześniej w wielu sprawach karnych, mimo to większość podejrzanych wciąż jest na wolności.
Dochodzenie było prowadzone niewiarygodnie niechlujnie. Gdyż jak stwierdził prokurator: – Policja ma ważniejsze rzeczy do robienia.
Nie powiedział jednak jakie to są ważniejsze rzeczy. Być może schodzenie z drogi gangom migrantów?
Horror młodej kobiety miał miejsce  w imigranckim osiedlu Fittja, gdzie 92 procent mieszkańców stanowią obcokrajowcy. Sprawcy czaili się wieczorem na klatce schodowej i zagrozili swojej ofierze  nożem.
„Na schodach czekało 20 mężczyzn. Zastanawiali się głośno, który z nich powinien mi to pierwszy zrobić. 5-6 facetów podniosło mnie i zaniosło na dół. Inni poszli za nim. Potem uderzyli moją głową o ziemię i byłam nieprzytomny „  – zeznała ofiara gwałtu.
Potem sprawy potoczyły się jeszcze gorzej: „Kiedy się obudziłam, miałam, ich penisy w każdym otworze swojego ciała. Potem się wymienili. Wielu stało z opuszczonymi spodniami i czekali na swoją kolej. Byłam zupełnie naga i bezbronna,  To byli wysocy, silni imigranci różnych narodowości, mieli po dwadzieścia kilka lat. W pewnej chwili przyszedł na klatkę schodową mężczyzna, aby wyrzucić śmieci. Powitał tych chłopaków i wrócił do swojego mieszkania. Jakby nic się nie działo”.
Mężczyzna, który widział gwałt na klatce schodowej, później powiedział policji, że lepiej wiele nie słyszeć i nie widzieć w Fittja. Ludzie boją się gangów  w swoim sąsiedztwie.
Policja nadal robi w tej sprawie niewiele. Do niedawna nie przeanalizowano 37 próbek DNA. Według policji było dziesięciu podejrzanych, chociaż kobieta wiedział, że jest więcej przestępców. 10 listopada oskarżono tylko pięć osób, trzy o gwałt i dwie o pomoc i podżeganie (rzekomo filmowanie gwałtu za pomocą telefonu komórkowego). Większość uczestników nadal jest na wolności. Podejrzani są w wieku od 19 do 29 lat, i pochodzą z Somalii, Iraku i Serbii-Czarnogóry. Byli wielokrotnie skazywani za kradzieże, rabunki, przestępstwa narkotykowe, wykorzystywanie seksualne dzieci i pobicia.
es

Zobacz również: