Kobieta, znana jako Hajer, opowiedziała o tym, jak bawiło ją torturowanie innych kobiet. Zwłaszcza, gdy patrzyli na to ich ojcowie lub mężowie. Ujawnia ona również, że brytyjscy dżihadyści byli najbardziej sadystyczni i torturowali kobiety, posługując się narzędziem znanym jako „biter”, będącym w stanie przynieść ból gorszy niż ten przy porodzie.

25-latka była jedną z pierwszych rekrutów, które przyłączyły się do brygady Al-Khansaa w 2014 roku. Ta grupa kobiet, która działała w Raqqa, w Syrii porównana jest z Gestapo Hitlera.

Hajer ujawniła, że ​​wstąpiła do ISIS, ponieważ była to jedna z niewielu grup terrorystycznych, które pozwoliły kobietom walczyć w ich szeregach. Bojowniczka jest częścią zespołu brytyjskiego Al-Khansaa. Jego rolą była i jest funkcja policji religijnej, czyli zapewnienie, że mieszkańcy Raqqa przestrzegają ścisłych zasad.

Tych, którzy łamali zasady czekały surowe kary, ale Hajer wyznaje, że nie miała najmniejszego problemu z ich wymierzaniem.

Podobało mi się. Lubiłam torturować syryjskie kobiety – zwłaszcza gdy ich ojcowie lub mężowie na to patrzyli- mówi i dodaje: -Wiesz, Europejczycy są bardziej sadystyczni i gwałtowniejsi niż inni. Na przykład najbardziej radykalnych narzędzi używali Brytyjczycy.

Jednym z nich jest urządzenie podobne do pułapki myśliwskiej – metalowa szczęka z ostrymi zębami, którą umieszcza się w ciele ofiary i zadaje przy jej pomocy ogromny ból.

Jak podaje DailyMail, ISIS straciło około 90 procent swojego terytorium w Iraku i 85 procent w Syrii w wyniku kampanii wojskowych. W pewnym momencie grupa ta posiadała około połowy Syrii- w dużej części niezamieszkałych terenów pustynnych, ale dzisiaj kontroluje zaledwie 15 procent.

mb

 

Zobacz również: