Możliwości związanych z wykończeniem kominków jest naprawdę wiele. Jak się okazuje, największą popularnością cieszy się kamień – stanowi on prawdziwą dekorację naszego wnętrza, jest ponadczasowy, a zarazem bardzo trwały. Na który jednak się zdecydować – kamień tradycyjny czy udoskonalony technologicznie? Porad udziela ekspert Technistone.
Odpowiednio dobrana okładzina kominkowa pomaga w kreowaniu i podkreślaniu magii domowego ogniska. Decydując się na wykonanie obudowy z kamienia możemy nadać naszej przestrzeni bardzo naturalnego i atrakcyjnego wyrazu. Ponadto, materiał tego typu posiada bardzo dobre parametry techniczne i użytkowe, więc możemy być pewni, że posłuży nam przez naprawdę wiele lat. Na jaki jednak kamień postawić? Naturalny a może udoskonalony technologicznie? Przyglądamy się bliżej walorom wizualnym oraz praktycznym obu rozwiązań i pomagamy podjąć tę trudną decyzję!
Jaki kamień wybrać?
Kamień świetnie prezentuje się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych stylizacjach wnętrz, nadając nawet najzwyklejszemu kominkowi niepowtarzalny wygląd. Na rynku kamieniarskim możemy wybierać spośród wielu kamieni naturalnych, z których możemy wykonać okładziny kominkowe. Wśród nich wyróżniamy: marmur, granit, wapień, trawertyn, piaskowiec i łupek. Choć kamienie te dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej i wzorniczej, nie posiadają tak dobrych właściwości jak mogłoby się wydawać. Marmur, wapień, trawertyn i piaskowiec są miękkie, przez co kruszą się oraz łatwo ulegają zarysowaniom i uszkodzeniom. Ponadto, ciężko jest utrzymać je w czystości ze względu na ich porowatą powierzchnię. Granit i łupek z kolei są bardzo ciężkie, co znacznie utrudnia ich obróbkę oraz dopasowanie do danej sytuacji projektowej. Warto wspomnieć również o tym, że naturalne kamienie są bardzo drogie, przez co nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup. Alternatywą dla nich może okazać się konglomerat kwarcytowy Technistone dostępny w bardzo konkurencyjnych cenach.
Kamień udoskonalony technologicznie oferowany przez firmę Technistone produkowany jest wyłącznie z naturalnych surowców – głównie piasków kwarcowych i granitowych oraz wysokojakościowych komponentów. Płyty wytwarza się według włoskiej technologii produkcyjnej Breton, która nadaje materiałowi wyjątkowy wygląd oraz świetne parametry techniczne i użytkowe. Kamień utwardzany dostępny jest w wielu wariantach zarówno jeśli chodzi o kolorystykę, jak i rysunek materiału, co umożliwia idealne dopasowanie powierzchni do każdego projektu wnętrza. Konglomerat kwarcytowy Technistone ma doskonałe właściwości cieplne, jest bardzo wytrzymały, znacznie lżejszy niż jego naturalne odpowiedniki oraz nie jest podatny za zaplamienia i zarysowania, co czyni go unikatem na rynku kamieniarskim. Dzięki tym aspektom, kamień utwardzany okazuje się być najlepszym wyborem do wykonania okładziny kominkowej – mówi Krzysztof Piotrowski, Specjalista ds. produktu w firmie Technistone.
Inspiracje gorące niczym ogień!
W asortymencie firmy Technistone każdy może znaleźć powierzchnię idealną do swoich potrzeb oraz stylistyki danego wnętrza. Zwolennikom rysunku autentycznego marmuru do gustu przypadnie linia Noble Collection, w skład której wchodzą materiały powstałe z inspiracji niczym nieskażoną naturą, a wśród nich między innymi: Supreme White i Areti Bianco w jasnym wybarwieniu z widocznym ciemniejszym użyleniem,  Desiree Grey i Perlato Luna utrzymane w modnej szarości albo Argos Nero – czarny materiał, na którego powierzchni efektownie przenikają się szare wzory, tworząc trójwymiarowy efekt. Miłośnicy ponadczasowej bieli zdecydują się na materiały linii Starlight Collection – Starlight White i Brilliant White, które za sprawą wtopionych drobinek kwarcu, szkła i zwierciadeł zyskują połyskliwą strukturę. W ofercie Technistone znajduje się również szeroka paleta powierzchni utrzymanych w szarościach, a wśród nich: delikatna Harmonia Yosemite, imitujący beton architektoniczny Noble Concrete Grey lub połyskujący Brilliant Grey w odcieniu głębokiego grafitu. Warto wspomnieć o tym, że powierzchnie Technistone utrzymane w bielach i szarościach posiadają znaczną przewagę nad tradycyjnymi kamieniami, gdyż w naturze nie występują skały w takich wybarwieniach.

 

Zobacz również: