Komisja Europejska otwiera rynek usług i znosi bariery

0

Komisja Europejska zaproponowała przepisy, które mają otworzyć rynek usług w Unii i znieść bariery administracyjne. Mogą na tym skorzystać polskie firmy działające za granicą.

Po latach dyskusji i sporów Komisja Europejska zaproponowała pakiet przepisów, który ma ułatwić życie usługodawcom w Unii i otworzyć przed nimi zagraniczne rynki. Obecnie zbyt dużo barier utrudnia funkcjonowanie firmom we Wspólnocie. „Chcemy uprościć procedury i ułatwić świadczenie usług tym, którzy chcą to robić za granicą” – powiedziała komisarz do spraw rynku wewnętrznego Elżbieta Bieńkowska. „Te propozycje sprawią, że konsumenci będą mieli większy wybór i oferowane ceny będą korzystniejsze” – dodał wiceprzewodniczący Komisji Jyrki Katainen.

Komisja zaproponowała między innymi wprowadzenie elektronicznej karty usługowej. Ta uproszczona procedura ułatwi przedsiębiorcom oferującym usługi biznesowe, na przykład firmom inżynieryjnym, czy konsultantom IT, oraz firmom budowlanym dopełnienie formalności wymaganych do świadczenia usług za granicą. Każda firma, która będzie chciała oferować usługi w innym, unijnym państwie będzie mogła się zgłosić do punktu kontaktowego u siebie w kraju, by wypełnić formularz i dowiedzieć się więcej o wymogach, które musi spełnić.

źródło: IAR

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ