Złota 44 to prestiżowy adres na mapie ekskluzywnych nieruchomości w Polsce i Europie, nie tylko ze względu na 287 ekskluzywnych apartamentów ulokowanych na 52 piętrach, ale również jedną z największych i oferujących najlepsze udogodnienia stref rekreacyjnych.
Przestrzeń ta to w sumie 1800 m2 powierzchni, wyposażonej w m.in. 25-metrowy basen i salę kinową z symulatorem do gry w golfa. Zapaleni gracze tego królewskiego sportu, jak i Ci, którzy chcieliby spróbować swoich sił, nie muszą czekać do wiosny na otwarcie sezonu. ZŁOTA 44 wraz z partnerem Sobienie Królewskie, już w najbliższy piątek 25 listopada zapraszają w progi 8. piętra na „Piątki z golfem”, czyli pełnowymiarową rozgrywkę na jednym z 6. najsłynniejszych pól golfowych świata, znanych z turniejów PGA Tour i European Tour.
Sala kinowa z symulatorem do golfa nie pojawiła się w strefie rekreacyjnej przypadkowo. Od samego początku, już na etapie projektu, wiedzieliśmy, że chcemy zaoferować naszym mieszkańcom to, czego nie znajdą nigdzie indziej, czyli m.in. przestronny 25-metrowy basen czy pole do golfa, a wszystko na wyciągnięcie ręki, bez konieczności opuszczania budynku. Dzisiaj golf to nie tylko sport, ale również styl, a nawet filozofia życia. Dlatego chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, wśród których jest wielu koneserów tego sportu. Na ZŁOTEJ 44 będą oni mogli grać w golfa przez cały rok, niezależnie od pogody i aury za oknem. – mówi Alicja Kościesza Sales & Marketing Director, ZŁOTA 44 – Wszystkich zainteresowanych już dzisiaj zapraszamy na „Piątki z golfem”, czyli cykliczne spotkania oferujące pełnowymiarową rozgrywkę na jednym z 6. najlepszych pól golfowych świata. Osoby chcące doskonalić swoje umiejętności, będą mogły to robić pod okiem najlepszych instruktorów.” – dodaje.
Symulator do gry w golfa znajduje się w sali kinowej na 8. rekreacyjnym piętrze apartamentowca. Na koneserów, jak i tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił, czeka 6 pełnowymiarowych, 18-dołkowych pól, które zostały odwzorowane w skali 1:1 na wzór najsłynniejszych golfowych resortów świata. Są wśród nich takie resorty, jak:  Congressional Country Club w Stanach Zjednoczonych, Celtic Manor w Wielkiej Brytanii, Abu Dhabi Golf Club w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Hazeltine w Minnesocie, Oakmont w Pennsylvanii czy Royal Troon w Wielkiej Brytanii.
W symulatorze zastosowano system odczytywania parametrów lotu piłki, dzięki któremu można poczuć się jak na prawdziwym polu golfowym. Specjalne czujniki zainstalowane przy samym ekranie, informują graczy o kierunku, dystansie, prędkości, a nawet rotacji piłki. Miękka podłoga jest wyłożona specjalną matą imitującą trawę. Bogate oprogramowanie zapewnia możliwość gry na najważniejszych polach na świecie oraz ćwiczenia wybranych aspektów gry. Te wszystkie cechy jeszcze bardziej urealniają grę i sprawiają, że można poczuć się jak w plenerze.
Golfowe piątki to wydarzenie cykliczne, a pierwsze spotkanie z serii odbędzie się już w najbliższy piątek tj. 25 listopada, między godziną 11:00 a 18:00, na 8. piętrze ZŁOTEJ 44. Na miejscu czeka profesjonalny sprzęt, a dla zainteresowanych doskonaleniem własnych umiejętności najlepsi instruktorzy. Partnerem „Piątków z golfem” są Sobienie Królewskie.

Zobacz również: